BRAINSTORM - Midnight Ghost

BRAINSTORM - Midnight Ghost

Tahle parta mě baví. Dobré desky, zábavné koncerty a sympatické vystupování je prostě kombinace, která z ní v mých očích dělá jednu z TOP (minimálně) powermetalových kapel současnosti. Ano, myslím tím německé BRAINSTORM, kteří se rozhodli zpříjemnit svým fanouškům podzim novou deskou „Midnight Ghost“.

A řekl bych, že se jim tohle projasnění pochmurné podzimní nálady dokonale povedlo. Nic na tom nemění ani fakt, že ji prosvětlují zrovna duchařskými historkami. Ona se totiž pod jejich děsivou rouškou ukrývá setsakra zábavná hudební kostra. Právě zábava je slovo, které tuhle partu a její tvorbu charakterizuje asi nejlíp. Tahle formace totiž dokazuje, že nepotřebujete rozjuchané rytmy a veselé texty, abyste mohli metalovou desku poslouchat s úsměvem. Příjemná, byť místy lehce potemnělá, atmosféra by sama o sobě byla samozřejmě málo. A pánové to moc dobře vědí. Proto ji doplňují svižnými melodiemi, dokonalou rytmikou a chytlavými refrény.
Tahle kombinace perfektně funguje. Melodika skladeb vás totiž spolehlivě chytí a podupávání do rytmu se i na veřejnosti budete bránit jen opravdu těžko (a to až poté, co vás ostatní upozorní, ať se mírníte - vyzkoušeno za vás). O neustálém prozpěvování spolu s Andym B. Franckem ani nemluvě. Když pánové navíc přidají trochu té epičnosti a začnou vyprávět temné historky z 18. století, je jasné, že „Midnight Ghost“ vás lapil.

BRAINSTORM vám nebudou do hlavy lámat žádné rytmické či melodické krkolomnosti ani vás nezavedou do rafinovaného progresivního bludiště. Jejich recept je v podstatě jednoduchý - klasický power metal postavený na silných melodiích, kde má každý nástroj svou přesně danou roli. Přesto dokáží, že vás jejich deska bude i po desítkách poslechů stále bavit. A to je hodně velké umění!

8,5 / 10

Tracklist

01. Devil’s Eye
02. Reveiling the Darkness
03. Ravenous Minds
04. The Pyre
05. Jeanne Boulet (1764)
06. Divine Inner Ghost
07. When Pain Becomes Real
08. Four Blessings
09. Haunting Voices
10. The Path

Zostava

Andy B. Franck - zpěv
Torsten Ihlenfeld - kytara
Milan Loncaric - kytara
Antonio Ieva - baskytara
Dieter Bernert - bicí

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 28.09.2018

Typ: CD

Dĺžka: 51:35

Vydavateľstvo: AFM Records

Webová stránka: http://www.brainstorm-web.net

Krajina: Německo

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-10-12 09:55:31

Prečítané: 1031x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie