DESTRÖYER 666 - Wildfire

DESTRÖYER 666 - Wildfire

Austrálčania s pekelným názvom Deströyer 666 nám konečne, po šiestich rokoch mlčania od výberovky To the Devil His Due a dokonca ešte s o rok dlhšou pauzou od albumu Defiance, vydávajú nový album. Aj keď tá Austrália platila kedysi, aktuálne by sa dalo skôr napísať anglicko-švédsko-austrálsko-čílské zoskupenie. Ale korene sú korene. 9 songov, skoro 40 minút. Priaznivci deluxe riešení si môžu pripočítať jeden song s názvom Deathblow navyše.

Hudobne sa jedná o black thrash metal vo veľmi melodickom prevedení. Zvukovo sa nedá vytknúť nič, troška mi ale pripadá, že skladanie songov trošku negatívne zasiahla zmena takmer na všetkých postoch. V roku 2012 sa menilo obsadenie bicích a gitary, plus v roku 2015 prišlo zmene aj na poste basáka a speváka v jednej osobe. Negatívne v tom zmysle, že sa mi zdá, že hudba na celom albume ako keby vznikala počas dlhého obdobia, kde jednotliví skladatelia boli v rôznych duševných rozpoloženiach a ovplyvnení inak.

Melodika, rýchlosť, zborové spevy, stará škola. Toto sú asi hlavné štyri ingrediencie hudby pekelníkov z Deströyer 666. Jediný song, ktorý sa trosku vymyká tejto schéme, je posledná vec, kde sú v až heavy zborové spevy, zaujímavé, netradičné, výborné a samozrejme prvá vec, kde ma napadá hneď na začiatku meno Láďa Krížek :) ale to je naozaj len výnimka. Inak sa jedná o poctivý black thrash metal s veľa vyhrávkami, sólami, atď. Mimochodom ten posledný song (Tamam Shud) sa odlišuje nielen hudobne ale aj textovo, kde sa objavujú až filozofické predsmrtné úvahy.

Záverom teda u mňa vládne spokojnosť, možno som čakal trošku viac, to ale je u mňa normálne :) Uvidíme, čo predvedú na svojom novom albume Desaster, žánrovo veľmi podobná skupina, prípadne nový album Deströyer 666 doporučujem pre fanúšikov Nifelheim a pod.

8 / 10

Tracklist

1. Traitor
2. Live and Burn
3. Artiglio del Diavolo
4. Hounds at Ya Back
5. Hymn to Dionysus
6. Wildfire
7. White Line Fever
8. Die You Fucking Pig!
9. Tamam Shud

Zostava

KK - spev, gitara
Perra - bicie
Felipe - basa, spev
Ro - gitara

Informácie o albume

Žáner: Black Thrash Metal

Dátum vydania: 26.02.2016

Typ: CD

Dĺžka: 39:17

Vydavateľstvo: Season of Mist

Webová stránka: http://www.destroyer666.uk/

Krajina: Austrália / Anglicko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-04-10 00:00:00

Prečítané: 940x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie