DRACONIAN - Under A Godless Veil

DRACONIAN - Under A Godless Veil

Pre nás, zanietených metalistov, je neoddeliteľnou súčasťou temnej, upršanej, melancholickej jesene dávka kvalitnej temnej muziky, ktorá krásne súznie s týmto ročným obdobím. Preto si myslím, že švédska doommetalová kapela DRACONIAN si lepší čas vydania nového albumu než v období dušičiek vybrať nemohla.

Ochutnávkami z nového albumu "Under a Godless Veil" nás navnadili už pred oficiálnym vydaním albumu. Mohli sme si v predstihu vypočuť výborné skladby "Sorrow of Sophia", ktorá je zároveň otváracou piesňou, ale aj následujúce "The Sacrificial Flame" a "Lustrous Heart". Podľa môjho názoru nás navnadili práve tými najlepšími skladbami z albumu. Svoj špecifický štýl a zvuk DRACONIAN s výrazným growlom Andersa Jacobssona v harmonickom súlade s éterickými vokálmi charizmatickej Heike Langhans sú prítomné aj na tomto albume.
Výrazné je i striedanie tvrdých temných pasáži s jemnými tónmi, ktoré vytvárajú veľmi príjemne počúvateľný celok. Súhra gitaristov Johana Ericsona a Daniela Arvidssona je pôsobivá a vytvára typicky znejúci zvuk DRACONIAN. Johan aj na tomto albume prekvapil skvelými gitarovými sólami.Album pozostáva z desiatich skladieb. Okrem vyššie spomenutých stojí za zmienku pomalšia pieseň "Sleepwalkers", výrazná "Moon Over Sabaoth", "The Sethian" s chytľavým refrénom, či "Ascend Into Darkness", ktorá album uzatvára.

Ak ho porovnám s predošlým počinom "Sovran", kde sa Heike Langhans ako speváčka objavila prvýkrát, tak mi piesne z novinky neprenikli pod kožu tak ako tie zo "Sovran". Možno som mala veľké očakávania, ale aj tak považujem "Under a Godless Veil" za vydarený album, ktorý určite stojí za pozornosť.

8 / 10

Tracklist

01. Sorrow Of Sophia
02. The Sacrificial Flame
03. Lustrous Heart
04. Sleepwalkers
05. Moon Over Sabaoth
06. Burial Fields
07. The Sethian
08. Claw Marks On The Throne
09. Night Visitor
10. Ascend Into Darkness

Zostava

Anders Jacobsson - harsh vokály
Heike Langhans - vokály
Johan Ericson - sólová gitara
Daniel Arvidsson - rytmická gitara
Jerry Torstensson - bicie
+
Daniel Änghede - basa

Informácie o albume

Žáner: Gothic/Doom/Death Metal

Dátum vydania: 30.10.2020

Typ: CD, LP

Dĺžka: 62:17

Vydavateľstvo: Napalm Records

Webová stránka: http://www.draconianofficial.com

Krajina: Švédsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-11-23 00:00:00

Prečítané: 770x

Autor: Ivka "Ivman" Bohušová

Ivka

Názory redakcie

Chýba názor redakcie