FLOTSAM AND JETSAM - Flotsam and Jetsam

FLOTSAM AND JETSAM - Flotsam and Jetsam

Po dvou velice povedených deskách přišli FLOTSAM AND JETSAM před dvěma lety s reedicí klasiky "No Place For Disgrace". Od novinky s prostým názvem "Flotsam and Jetsam" jsem přesto čekal spíš návrat k předchozím kouskům "The Cold a Ugly Noise". Jenže Eric A.K. a jeho kumpáni měli zjevně jiný názor. Aktuální deska spíš pokračuje tam, kde skončila "No Place For Disgrace 2014".

S novým albem tak máte chvílemi pocit, jako byste cestovali časem. Vracíte se s ním k svižnému thrashi, na kterém tito arizonští veteráni vystavěli svou kariéru. Přesto se oproti původním deskám nezdráhají zapojit i trochu víc melodiky a vynalézavosti. Typickým příkladem je hned úvodní "Seventh Seal". Albu dává od začátku švih a zároveň se nebojí tu a tam odbočit z přímočarého tempa.Následující songy už ale opět servírují klasický thrash bez zbytečných odboček. Jasně dané tempo a nabroušené kytary vás vedou jednotlivými skladbami a nenechají v klidu vaše chodidla ani krk.

Stoprocentně to platí například o svěží "Taser" nebo o patrně nejpřímočařejší a nejrychlejší položce v tracklistu – "Iron Maiden". Právě ta na mě působí nejsvěžejším dojmem z celé desky. Možná proto si ji FLOTSAM AND JETSAM také vybrali pro první lyric video, které předcházelo vydání aktuálního CD. Poté sice kapela opět na chvíli zpomalí, ale jen proto, abyste se stihli nadechnout a připravit na další jízdu, při které si procvičíte ztuhlé krční svalstvo. 

Problém je jen v tom, že se v některých pasážích nemůžete zbavit dojmu, že TEĎ přijde text, který důvěrně znáte ze starších kousků téhle arizonské party. Jako by vlastně ani nešlo o pokračování "No Place For Disgrace", ale spíš o její B stranu.Zvlášť u některých songů se nemůžete zbavit dojmu, že vlastně na A stranu desky ani nepatří. Ne, že by byly vyloženě špatné nebo rušivé, to ne...jen si prostě skoro nevšimnete, že na albu vůbec jsou. Občas to sice zachrání vypjatý Ericův vokál, krásně pádící kytarová sóla a vyhrávky dvojice Gilbert-Conley nebo ultrapřesná bicí artilerie Jasona Bittnera, jenže někdy ani to nestačí. A to je škoda, protože na desce najdete momenty, které stojí za to. I když to občas chce víc poslechů.

 

7 / 10

Tracklist

01. Seventh Seal
02. Life Is A Mess
03. Taser
04. Iron Maiden
05. Verge Of Tragedy
06. Creeper
07. L.O.T.D.
08. The Incantation
09. Monkey Wrench
10. Time To Go
11. Smoking Gun
12. Fotbidden Territories

Zostava

Eric A.K. Knutson – zpěv
Michael Gilbert – kytara
Steve Conley – kytara
Michael Spencer – baskytara
Jason Bittner – bicí

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 20.05.2016

Typ: CD

Dĺžka: 55:31

Vydavateľstvo: AFM Records

Webová stránka: http://www.flotsam-and-jetsam.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-06-03 00:00:00

Prečítané: 1077x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie