GOTSU TOTSU KOTSU (兀突骨) - Where Warriors Once Dreamed a Dream (兵ドモガ夢ノ跡)

GOTSU TOTSU KOTSU (兀突骨) - Where Warriors Once Dreamed a Dream (兵ドモガ夢ノ跡)

Japonsko je pre väčšinu z nás exotická krajina. Ten ich rozsypaný čaj, ktorý volajú písmo, podivné šikmé oči, rôzne (nielen) sexuálne úchýlky a napríklad aj bonusy v metalových albumoch, samozrejme je to ďaleko. Prípadne si každý môže pokojne  domyslieť svoje klišé. Na druhej strane krajinu vychádzajúceho slnka mám rád (a niekedy sa tam snáď pozriem), pretože je to krásny kus zeme a je tam taktiež pár skupín, ktoré úplne presne mixujú melodickú a brutálnejšiu zložku death metalu, tak, ako to mám rád. Nedávno som písal o ANOTHER DIMENSION, netreba zabúdať ani na staručkých INTESTINE BAALISM alebo modernejšie znejúcich VEILED IN SCARLET, BRUNHILD, ... . Proste je tam toho naozaj dosť. Nuž ale dnes si niečo napíšeme o 3 člennom zjave pod názvom GOTSU TOTSU KOTSU.

Títo páni vydali nedávno už svoj štvrtý album "Where Warriors Once Dreamed a Dream" (ešte tam boli nejaké demá ale nebudeme to preháňať). Na každom z nich je ale jedná istá zložka, ktorá robí hudbu GTK odlišnú od iných a tou je basa. Ak si spomeniete na legendárnu "Hammer Smashed Face" a to "basové sólo" na začiatku, tak presne toto mám na mysli. V porovnaní s CANNIBAL CORPSE sú v hudbe GTK takéto finesy oveľa častejšie. Zvyšok, t.j. bicie, gitary, spev nevybočujú príliš z akýchsi tradičných death metalových mantinelov. Mix brutálnejšej a melodickej spleti death metalu s veľmi výraznou basovou linkou. Tak by asi znela škatuľka. Aj keď sami autori volajú svoju hudbu ako "samurajský metal". Vyberte si čo chcete, moja škatuľka ale asi povie viac :)

Na ploche niečo vyše hodinky sa máme možnosť zoznámiť s 12timi novými songami. A nie, dokonca to nie je ani najdlhší album. Ten z roku z roku 2013 "Legend of Shadow" bol dokonca ešte o viac ako 10 minút dlhší. Pompézne intro a menšia medzihra sú inštrumentálne, zvyšok vyššie spomínaná škatuľka. Hudba sa od predchádzajúcej nahrávky v podstate nezmenila, ak teda máte radi "Retributive Justice", novinka je určená presne Vám. A ak ste doteraz o GOTSU TOTSU KOTSU nepočuli, ale máte radi melodickejšiu odnož death metalu, ktorá ale vie poriadne nakopať zadok, tak rozhodne odporúčam.

Album vydalo Bang the Head Records, ktoré pravdepodobne patrí pod DIW production group. Čo naozaj nechápem pri veľa japonských skupín, je ich zaujatosť len japonským trhom. Napríklad stránky vydavateľstva len v japončine ... veľa informácií o GTK taktiež. Aj keď vždy lepšie si nič o skupine si neprečítať, pokiaľ hrajú kvalitnú hudbu, ako sa dočítať, ak hráte niečo ako BABYMETAL ...

Za mňa spokojnosť, čakal som presne niečo takéto a dostal som to, príma. Hudba GTK nie je úplne najľahšia na počúvanie, obsahuje veľa melodických liniek, ktoré musia v ušiach dozrieť, ale odmenou Vám bude hudba, ktorá sa oplatí vypočuť. Nemá zmysel rozoberať každý song, avšak ak by ste chceli predstavu, o čom je celá tvorba tohto japonského tria, tak odporúčam poslednú "The Unfulfilled Dream", kde na ploche niečo viac ako 8 minút nájdete pokope úplne všetky zložky, z ktorých je navarený najnovší počin. Prípadne medzi našimi novinkami bol uverejnený druhý song "Into The Jaws Of Death", ktorý tiež pekne vypovedá o tom, čo môžete od týchto Japončíkov čakať. Viac asi dodávať netreba, treba si "Where Warriors Once Dreamed a Dream" vypočuť!

8 / 10

Tracklist

1. Silence Under War Clouds (戦雲ノ静寂)
2. Into The Jaws Of Death (争乱ノ死地ヘ)
3. Creeping Starvation (飢餓ノ恐怖)
4. Loftiness Of A Master Fencer (剣豪ノ孤独)
5. Where Warriors Once Dreamed A Dream (兵ドモガ夢ノ跡)
6. Departure Lullaby (別レノ子守唄)
7. Bloodstained Journey (血塗ラレタ旅路)
8. Fortune Favors The Bold (死中求活)
9. The Endless March (万里行軍)
10. Military Renown (武名)
11. Like A Whirlwind (疾風ノ如ク)
12. The Unfulfilled Dream (見果テヌ夢)

Zostava

Haruhisa Takahata - basa, spev
Kouki Akita - bicie
Keiichi Enjouji - gitara

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 23.11.2016

Typ: CD

Dĺžka: 64:59

Vydavateľstvo: Bang the Head Records

Webová stránka: https://www.facebook.com/pages/Gotsu-Totsu-Kotsu/137420836295935

Krajina: Japonsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-12-20 09:50:09

Prečítané: 1424x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie