GYZE - Northern Hell Song

GYZE - Northern Hell Song

Gitarová onania - takto v skratke by som definoval nový album od GYZE. Ale tak poďme sa na zúbok tohto albumu pozrieť aj trošku inak, nielen pomocou obľúbenej činnosti Alana Harpera.

Traja páni z Japonska (aj keď vlastne pri pozeraní fotiek mi napadá, páni?!?) vydali už svoj tretí album. Sympatické dvojročné rozostupy naznačujú, že hudba je celkom prepracovaná. Teda, tak by sa mohlo zdať. V podstate sa nejedná o nič iné ako o vykrádanie odkazov minulých. Od CHILDREN OF BODOM, cez NIGHTWISH až po operné veci. Ja osobne s tým ale problém nemám, lebo hudba je naozaj našlapaná a počúva sa celý album výborne. Japonci dosť ulietavajú na melodickom death metale. Nedávno sa na METALIRIUM objavili recenzie na ANOTHER DIMENSION alebo GOTSU TOTSU KOTSU. Avšak toto je ešte iný druh. Neuveriteľne melodický a pompézny death metal s občasnými takmer až opernými úletmi.

Milovníci gitár a klávesov si určite prídu na svoje, pretože hlavné motívy sa objavujú za zvuku týchto nástrojov. Občas zaznie aj zborový spev, ktorý je naozaj výborný, body navyše. Ak rátame aj posledný bonusový song, tak celý album má presne šťastných 13 skladieb a hodinu melodického teroru. Ako som spomínal vyššie. Hudba GYZE nie je príliš o vlastnej invencií, ale to nevadí. Celkovo je album zahraný výborne a celý je doslova nabušený energiou, ktorá musí skvelo fungovať na koncertoch. Napr. na tom, ktorý bol nedávno v Bratislave. Škoda, že sa neobjavujú aj nejaké tradičné japonské nástroje, hudbe by to dodali trošku postrádajúcu invenciu. S tým ale ja osobne nič nenarobím, počúvať musím čo táto trojica vytvorila. Odsýpa jeden song za druhým. Až teda na "Mayoi", ktorá je celá oddychovejšieho rázu. Osobne mi sem príliš nepasuje, aj keď tie, ani nie tri minútky, sa dajú vydržať.

Mne niečo takého aktuálne chýbalo a GYZE sa trafili úplne presne. Ak máte radi hudbu CHILDREN OF BODOM, tak skúste aj nový album z dielne Japoncov. Sklamaný by fanúšik CHoB byť nemal, dokonca by som si trúfol povedať, že GYZE majú v sebe viac energie ako Fíni. Zábavnejší sú určite. Nuž a ja si idem teraz po tých všetkých melódiách vypočuť niečo chaotické, aby sa mi mozog dal do poriadku :-)

7,5 / 10

Tracklist

1. Pirates of Upas
2. Horkew
3. Dead Bone Blue
4. Black Shumari
5. Perryi Rain Dragon
6. Mayoi
7. The Bloodthirsty Prince
8. Kamuy
9. Brown Trout
10. Frozen Dictator
11. Northern Hell Song
12. Snow Upas
13. Moonlight Sonata

Zostava

Aruta - basa, spev
Shuji - bicie
Ryoji - spev, gitara, klávesy

Informácie o albume

Žáner: melodický death metal

Dátum vydania: 29.03.2017

Typ: CD

Dĺžka: 60:15

Vydavateľstvo: Virgin Music

Webová stránka: https://www.facebook.com/gyzejp

Krajina: Japonsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-05-25 10:57:22

Prečítané: 1415x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie