IRON MASK - Diabolica

IRON MASK - Diabolica

Asi mi dáte za pravdu, že (alespoň na první poslech) Belgie není zrovna země metalu zaslíbená. Přesto i v zemi ležící severně od ardenského hvozdu pobíhá řada zajímavých kapel. A mezi jednu z nejzajímavějších patří v posledních letech IRON MASK.

Tahle bruselská čtveřice je odkojená čistokrevným power metalem v té nejryzejší podobě. A přesně to také na svých deskách nabízí. Ať už jste milovníky helloweenských kudrlinek nebo melodiky švédského střihu, s touhle partou si přijdete na své. A o nové placce to platí dvojnásob.

Dushan Petrossi a spol. totiž umně kombinují chytlavé melodie, elegantní aranže a přiměřenou dávku rychlosti a přímočarosti. Jednotlivé skladby tak mají správný švih a nenudí ani po desítkách poslechů. Sám maestro Petrossi ukazuje, že má nejen cit pro melodii a kompozici, ale také že svých šest strun ovládá přímo dokonale. Jeho kytara tak místy nabírá až neoklasických rozměrů a krásně s vámi proplouvá celou deskou.

Mimochodem je to velice příjemný výlet. A dám krk za to, že by se za něj nestyděli ani mnohem známější kytaristi. Cítíte se při něm jako Aladin, který na svém létajícím koberci proplouvá nad lesy, loukami, bažinami i bitevními poli. Zkrátka výprava jedna radost.

Díky dokonale promyšleným aranžím se přitom můžete spolehnout, že vás tahle pouť opravdu pohltí. Od úvodní helloweenské výpravy, přes ďábelský pochod wehrmachtu až po návštěvu čertova mlýna. Naprostým klenotem jsou ale poznávací cesty ve stopách velkých literárních i historických osobností. „Doctor Faust“, „Galileo“ ani „Oliver Twist“ žádného milovníka power metalu nezklamou. Přináší totiž mix silných melodií, krásně zurčících kytarových sól a precizních aranží. Počítejte s tím, že se nejednou přistihnete, jak usilovně pokyvujete hlavou a zpíváte spolu s Diegem Valdezem – bez ohledu na to, že už vás hodnou chvíli pozoruje celá kancelář.

Těžko tak na albu hledat slabé místo. Tím spíš, že tahle parta z města čůrajícího chlapečka nezapomíná ani na správnou rockovou šlapavost a přímočarost. A tak se ani nechce věřit, že tahle placka se vydrží v přehrávači točit víc než 75 minut.

Prostě jasný kandidát na desku roku.

9,5 / 10

Tracklist

01. I Don't Forget, I Don't Forgive
02. Doctor Faust
03. Galileo
04. Oliver Twist
05. March 666
06. All For Metal
07. The Rebellion Of Lucifer
08. Diabolica
09. The First And The Last
10. Ararat
11. Flying Fortress
12. Cursed In The Devil's Mill

Zostava

Dushan Petrossi – kytara, klávesy, aranže, sbory
Diego Valdez – zpěv
Vassili Moltchanov – baskytara
Ramy Ali - bicí

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 20.09.2016

Typ: CD

Dĺžka: 75:39

Vydavateľstvo: AFM

Webová stránka: http://www.iron-mask.com

Krajina: Belgie

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2016-10-30 17:53:35

Prečítané: 1927x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie