KAMELOT - The Shadow Theory

KAMELOT - The Shadow Theory

Návrat na scénu. Přesně tím je pro mě novinka amerických KAMELOT. Po rozčarování z poněkud nedochuceného alba „Poetry for the Poisoned“ jsem si od tvorby těchto powermetalistů potřeboval na nějaký čas odpočinout. Chuť na další kousek z jejich tvorby se dostavila až letos. Tedy po osmi letech. A myslím, že to bylo právě včas.

I díky osmileté pauze mám totiž konečně pocit, že KAMELOT nepřešlapují jen na místě a „The Shadow Theory“ je celkem svěží a zábavná věc.

Samozřejmě, že kapela stále sází především na melodiku, příjemné (nejen) kytarové linky a zajímavé aranže pod vedením dvojice Youngblood-Palotai. I na novince ukazují, že si hravě poradí jak s romantickými baladami, jako v případě duetu „In Twilight Hours“, tak s rychlejšími a agresivnějšími věcmi, ze kterých stojí za zmínku zejména „Kevlar Skin“ a „MindfFall Remedy“.

Nedá se přitom říct, že by pánové kalkulovali s prvoplánovou líbivostí. Naopak, některé skladby se vám výrazněji dostanou do uší až po vícero posleších. Jako třeba právě „MindFall Remedy“, která vás pohltí spojením melodiky, orchestrálních aranží a growlingu.

Kombinace melodičnosti a agresivity, kterou i díky growlingu najdete také v dalších skladbách, pomáhá desce asi nejvíc. Je to věc, která novinku asi nejvýrazněji odlišuje od poněkud mdlých věcí, jako byla „Poetry for the Poisoned“.

I spousta dalších skladeb navíc působí svěžejším dojmem. Například „Phantom Divine“, „Burn to Embrace“ nebo „The Proud and the Broken“. A přestože se na albu občas objeví i věci, bez kterých by se deska obešla, „The Shadow Theory“ určitě stojí za pozornost.

8 / 10

Tracklist

01. The Mission
02. Phantom Divine (Shadow Empire)
03. RavenLight
04. Amnesiac
05. Burns to Embrace
06. In Twilight Hours
07. Kevlar Skin
08. Static
09. MindFall Remedy
10. Stories Unheard
11. Vespertine (My Crimson Bride)
12. The Proud and the Broken
13. Ministrium (Shadow Key)

Zostava

Tommy Karevik - zpěv
Thomas Youngblood - kytara, zpěv
Oliver Palotai - klávesy
Sean Tibbetts - baskytara
Johan Nunez - bicí

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 06.04.2018

Typ: CD

Dĺžka: 52:13

Vydavateľstvo: Napalm Records

Webová stránka: http://www.kamelot.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-04-26 14:21:39

Prečítané: 1521x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie