NUNSLAUGHTER - Red Is The Color Of Ripping Death

NUNSLAUGHTER - Red Is The Color Of Ripping Death

Matematiku trochu ovládam, ale spočítať všetky EP a splitká, ktoré NUNSLAUGHTER za svoju existenciu vydali, je mierne náročná úloha. Ešteže máme Excel a tak toto číslo sa aktuálne zastavilo na záchranke“ číslo 112. Ak by sme rátali aj live albumy, prirátajte si ďalších 42 vecí. Takmer neuveriteľne však znie počet normálnych albumov. Od 1987, kedy kapela vznikla, je novinka "Red Is The Color Of Ripping Death" ešte len piatym (!) albumom. Ale je treba priznať, že chalani na začiatku kariéry príliš aktivitou nehýrili a prvotina "Hells Unholy Fire" bola na svete až v roku 2000.

Postavička Don of the Dead je, dovolím si tvrdiť, celkom známa. Koniec-koncov NUNSLAUGHTER si zahrali napr. aj na Obscene 2014 (vtedy samozrejme za bicími sedel ešte Joe, ktorý o rok neskôr zomrel) a na to, že chalanisko má 52 rokov, tak spieva mu to stále parádne a v podstate zo svojho (a to nemyslím akokoľvek dehonestujúceho) "pubertálneho looku" neuhol ani o milimeter. Joea nespomínam "len tak", ale niektoré songy resp. myšlienky napísali s Donom už dávnejšie a až teraz sa ich podarilo zrealizovať na albume.

Novinka obsahuje celkovo 14 songov o dĺžke niečo cez 34 minút. Ak nepoznáte NUNSLAUGHTER a máte radi death metal s občasnými thrashovými a nepočuteľnými punkovými odbočkami, tak smelo do toho. Zvyčajne sa pohybujeme v rýchlejšom pruhu, kde je hudba o niečo údernejšia. Pomalšie pasáže občas pôsobia mierne zbytočne, netrvajú však dlho, táto hudba je najmä o intenzite. A samozrejme textoch! Protikresťanské texty na mňa často pôsobia trápne, ale Donovi ich verím a priznám sa, že ak vidím dôchodcovskú persónu s namaľovaným obočím, ktorá sa veľmi rada stará do života ľudom čo o to nestoja, tak si spolu s ním zarevem: Christian scum, Beware of God! Your fucking God, And the Catholics will never find peace alebo „Down on your knees! a pod.Dokonca bol natočený aj videoklip pre posledný song "Below the Cloven Hoof" (podobného razenia ako staručký DEICIDE - "Conviction"), avšak starý dobrý zábavný klip k "God" je proste lepší. Ale to je samozrejme môj pocit. Na bandcampe album stojí symbolických 6,66 dolárov a nie je asi príliš prekvapením, že novinku vydalo Hells Headbangers Records (medzi iným sú u nich napr. DECEASED a aby sme to mali komplet, tak prezývku "Don of the Dead" vymyslel práve King Fowley z DECEASED).

Nie, nie je to album roka, ale je to príjemná akčná oddychovka, ktorá určite skvelo funguje na koncertoch. Za predpokladu, že blasfemický death metal máš rád, tak si toto treba rozhodne vypočuť.

8 / 10

Tracklist

1. Murmur
2. Broken and Alone
3. To a Whore
4. Banished
5. Red Is the Color of Ripping Death
6. Eat Your Heart
7. Annihilate the Kingdom of God
8. Beware of God
9. Black Cat Hanging
10. Dead in Ten
11. The Devil Will Not Stray
12. The Temptress
13. Casket Lid Creaks
14. Below the Cloven Hoof

Zostava

Don of the Dead - vokály
Tormentor - gitara
Detonate - basa
Wrath - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 27.08.2021

Typ: CD

Dĺžka: 34:17

Vydavateľstvo: Hells Headbangers Records

Webová stránka: http://nunslaughter.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2021-11-11 16:31:23

Prečítané: 362x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie