OVERKILL - The Wings of War

OVERKILL - The Wings of War

OVERKILL jsou už spoustu let zárukou perfektní zábavy a svižného thrashe. A i když jejich desky nebývají zrovna bůhvíjak novátorské, vyplatí se, když si na ně počkáte. Koneckonců čekání zpravidla nebývá nijak dlouhé. Tahle americká pětice řeže nové fošny s ostrostí a přesností pásové pily. A tak máte jistotu, že nejpozději do tří let po nové desce se dočkáte dalšího pokračování.  Určitě proto nepřekvapí, že nový zářez „The Wings of War“ kapela svým fanouškům přehodila bez dvou týdnů přesně dva roky po „The Grinding Wheel“.

A co od téhle placky čekat? Žádné velké novinky. Zato ale spoustu zábavy a svižného thrashe, který vám nedá vydechnout. Už od úvodní „Last Man Standing“ OVERKILL řádně přibrušují. Ostré riffy se ženou jeden za druhým tažené naprosto přesnými bicími Jasona Bittnera. Pozadu samozřejmě nezůstávají ani pečlivě promazaná sóla, která tu zrychlí a tam zase zvolní. Přesně tak, jak je v danou chvíli zrovna potřeba. A na všechnu tu řež dohlíží typický Blitzův vokál. Hned od začátku vás tahle mašina vtáhne a nepustí, dokud nebudete pořádně potrhaní a rozcupovaní. A nic na tom nezmění ani nějaké to občasné zvolnění a zklidnění. Naopak ještě zdůrazní působivost a sílu tohohle stroje. Jako třeba v perfektně sestavené „Batshitcrazy“. Podobných zářezů je tahle placka plná. Rozhodně se nemusíte bát, že by si pánové připravili jen nějaké dva tři silnější kousky, které by spojily jakousi usmolenou buničinou. Nic takového. Všechny skladby jsou krásně vyrovnané a v každé z nich najdete momenty, které stojí za to.

A stejné hodnocení platí i pro instrumentální stránku alba. I když perfektně nabroušené kytary a řezavý Blitzův vokál dominují, rytmická sekce Verni-Bittner se nenechává zahanbit. Bez zbytečného otálení táhle „The Wings of War“ přímo k cíli. A zejména v epické „Where Few Dare to Walk“ naprosto dominuje. I díky tomu patří tahle pecka s parádně temnou atmosférou k nejlepším okamžikům na albu a dokazuje slova o tom, že občasné zvolnění může působivosti jen prospět.

Tahle parta zkrátka dokazuje, že nestárne ani po víc než 30 letech na scéně. A že pořád dokáže naservírovat pořádnou thrashovou nálož.

8 / 10

Tracklist

01. Last Man Standing
02. Believe in the Fight
03. Head of a Pin
04. BatShitCrazy
05. Distortion
06. A Mother´s Prayer
07. Welcome to the Garden State
08. Where Few Dare to Walk
09. Out on the Road-Kill
10. Hole in My Soul

Zostava

Bobby „Blitz“ Ellsworth – zpěv
Dave Linsk – kytara
Derek Tailer – kytara
D. D. Verni – baskytara
Jason Bittner – bicí

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 22. 2. 2019

Typ: CD

Dĺžka: 51:03

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka: http://www.wreckingcrew.com

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-04-28 15:16:50

Prečítané: 1039x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie