PRIMAL FEAR - Apocalypse

PRIMAL FEAR - Apocalypse

Když jsem zjistil, že PRIMAL FEAR chystají novou desku, měl jsem smíšené pocity. Na jednu stranu je to jedna z prvních metalových kapel, jejíž muziku jsem si - tehdy ještě na kazetě - přinesl z obchodu domů. A tak logicky patří mezi mé srdcovky. Na druhé straně si nemůžu pomoct, ale v posledních letech jsou si její desky až trochu moc podobné. A tudíž bez nějakého výrazně překvapivého či zajímavého momentu.

První poslech „Apocalypse“ mě utvrdil v tom, že bude zřejmě opět platit varianta, které jsem se bál. Tedy sázka na jistotu bez zajímavějších momentů. Když jsem si ale album pustil podruhé, začal jsem nacházet drobnosti, které ho přece jen posouvají výš než předešlé dvě, tři, čtyři placky. A to i přesto, že zpočátku žádné velké překvapení nepostřehnete. Po krátkém intru přichází svižná jízda „New Rise“, která desku sice odpíchne v parádním tempu, ale nijak nenaznačuje, že by měla alespoň minimálně vybočit z vyzkoušených, mnohokráte projetých a dobře promazaných kolejí. Při pozorném poslechu se ale přece jen ukáže jedna příjemná změna: PRIMAL FEAR se nebojí občas si s melodiemi trochu pohrát. Nesází je tak neustále vedle sebe jako družstevník brambory, ale tu a tam si je i lehounce vychutnají. Jako vinař převalující v ústech doušek lahodného merlotu. Nečekejte ale žádné převratné změny. Ty rozhodně nehrozí. Pánové stálé spoléhají především na střední tempo, drtivou rytmiku, ostré kytary a svižný hlas Ralfa Scheeperse.

Dohromady to krásně funguje a „Apocalypse“ tak působí o poznání zábavněji než předchozí výlisky, které dorazily z německého Esslingenu. Ať už si pustíte rychlou „New Rise“, zaposloucháte se do textu „King of Madness“, necháte se unášet výbuchem „Supernovy“ (která mimochodem dává vzpomenout na titulní věc z třináct let staré „Seven Seals“), budete bojovat o život s „Hounds of Justice“ nebo si zakřičíte koncertní pecku „Cannonball“, pořád se budete příjemně bavit. Stejně jako vaše hlasivky, chodidla i krční svalstvo.

Ne, „Apocalypse“ není deska, která by bořila žánry nebo by se stala legendou. Dokáže ale přinést spoustu zábavy. A to rozhodně není k zahození.

7,5 / 10

Tracklist

01. Apocalypse
02. New Rise
03. The Ritual
04. King of Madness
05. Blood, Sweat & Fear
06. Supernova
07. Hail to the Fear
08. Hounds of Justice
09. The Beast
10. Eye of the Storm
11. Cannonball

Zostava

Mat Sinner – baskytara, zpěv
Ralf Scheepers – zpěv
Tom Naumann – kytara
Magnus Karlsson – kytara, klávesy
Alex Beyrodt – kytara
Francesco Jovino – bicí

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 10.08.2018

Typ: CD

Dĺžka: 50:05

Vydavateľstvo: Frontiers Records

Webová stránka: http://www.primalfear.de

Krajina: Německo

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-09-01 17:54:28

Prečítané: 1518x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie