STRYVIGOR - Lifelong Journey

STRYVIGOR - Lifelong Journey

Hneď takto na úvod sa musím priznať, že Northern Silence Productions má skvelý výber v kapelách. CALADAN BROOD, CÂN BARDD (čochvíľa nový album!), ELDAMAR, SAOR (novinka taktiež už onedlho!), VALLENDUSK, najnovšia bomba menom TOGETHER TO THE STARS alebo práve STRYVIGOR. Všetko sú to zaujímavé bandy, ktoré vás oslovia ak hľadáte atmosferickejšie melodické záležitosti.

Práve posledne menovaná vydala ešte koncom novembra album Шлях завдовжки у нескінченність (Lifelong Journey) ak sledujete, čo teda nepredpokladám, nejako zúrivo koncoročné hodnotenia, tak viete, že práve túto vec som zaradil medzi najlepšie za celý minulý rok.

Na ploche presne 54 minút sa nám rozprestiera 10 songov skvelého atmosferického black metalu s častými melodickými vsuvkami. O ne sa starajú či už gitaristi alebo klávesák. Aj keď ten "black metal" by som snáď mohol dať aj do úvodzoviek, pretože nečakajte nič striktne takéto. Skôr by som povedal, že sa pohybujeme medzi melodickým death metalom (INSOMNIUM, SLUMBER, .. ) a atmosferickým black metalom (vyššie spomínané kapely, PURE WRATH, VELDES, atď.).

Mierna zmena v zostave, kde si Duskove úlohy rozdelili Khladogard s Ogrim a pribudol Lyutobor nespôsobila príliš dramatické zmeny v hudobnom vyjadrení. V zvukovom sa však kapela posunula riadne, pretože novinka má rozhodne čistejší a zrozumiteľnejší zvuk.

Pri fotke kapely, kde komplet všetci majú na sebe tričko STRYVIGOR, ma síce napadá niečo ako samoľúbosť, na druhej strane je to svojim spôsobom nielen vtipné, ale aj hrdé a keďže Шлях завдовжки у нескінченність (Lifelong Journey) je naozaj výborná vec, tak sa prikloním k tomu, že tento krok je sympatický.

Kto by ste teda chcel spoznať, relatívne novú kapelu od našich východných susedov z Ukrajiny, tak nový album STRYVIGOR rozhodne stojí za to. O tom sa mohli presvedčiť aj návštevníci Noci Besov v novembri, tesne pred vydaním tohto skvostu. Ukrajinská scéna je veľmi silná, jedným z dôkazov nech je aj Шлях завдовжки у нескінченність (Lifelong Journey)!

9 / 10

Tracklist


1. Roots
2. Kingdom of Darkness and Death
3. Silver Plated Sounds of Space
4. I Bring the Eternal Spring
5. Lifelong Journey
6. Scream of Epoch
7. Night Falls, Space Darkens
8. In the Depths of Silence
9. Where Autumn Will Reign Again
10. Awakening the Ancient (Bonus)

Zostava

Rungvar - bicie
Ogrim - basa
Khladogard - gitara, klávesy, spev, texty
Lyutobor - gitara

Informácie o albume

Žáner: atmosferický black metal

Dátum vydania: 23.11.2018

Typ: CD

Dĺžka: 54:00

Vydavateľstvo: Northern Silence Productions

Webová stránka: https://stryvigor-northernsilence.bandcamp.com/

Krajina: Ukrajina

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-02-04 10:19:22

Prečítané: 988x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie