THE PROPHET - Essence

THE PROPHET - Essence

Nazvať svoju kapelu THE PROPHET? To proste dobrý nápad nie je. Avšak od tohto momentu, slovami klasika, nasledujú len samé pozitíva a sociálne istoty.

Štvrtý album kapely sa volá "Essence", obsahuje 11 skladieb a dosahuje necelých 40 minút. Ako zaujímavosť píšem, že album vydali Soundage Productions, tí stáli aj za posledným albumum HAZE OF SUMMER a presne z tej istej krajiny pochádzajú aj traja páni a teda Rusko (presnejšie Tomsk). Aj keď to, že sú stále traja už nemusí byť pravda (Oficiálna FB stránka píše o štyroch členoch, ale taktiež tieto informácie boli aktualizované na konci roku 2017.)

Ak som teraz trošku viac naladený na „hravejší“ metal, tak toto presne trafilo klinec po hlavičke a v "Essence" som dostal to čo som presne chcel. Skvelý melodic death, dovolil by som si napísať švédsko-japonského razenia. Úvodné, kratučké intro prejde veľmi rýchlo a druhý song "From the Endless Vortex" nám od prvých sekúnd poukáže na dve veci. Za prvé, že tento album je naozaj o melódiách (či už gitary, prípadne klávesové alebo klavírne vsuvky) a basa! Ak v drvivej väčšine basu vlastne ani príliš nevnímate, tak tu ju hlasno a zreteľne počuje aj taký hlucháň ako ja. Nie je to síce až také ako GOTSU-TOTSU-KOTSU, ale basa je tu tiež riadne vysoko.

Album veľmi rýchlo odsýpa a jedna výborná skladba nasleduje druhú. Áno, nie je to samozrejme nič extra originálne (aj keď tie klávesové vsuvky sú skvelé!), dokonca aj zvukovo sa pohybujeme v 90. rokoch, lenže občas je aj závan dôb minulých prijemným osviežením. Na ploche skoro 38 minút nám chalani predstavia 11 songov (ak teda rátame aj intro "Essence" a inštumentálne medzihry "Dreamside Areas" a "Grand Deliriozo Part I"), pričom najdlhšie sú najzaujímavejšie. "Blackword" má tesne nad 4 minúty a stredná pasáž je proste úžasná a posledná "In the Dying Sunset" je rozhodne najpomalšia a dovolil by som si povedať, že má aj najzaujímavejšiu atmosféru. Jedno z mien, ktoré ma hneď pri ňom napadlo je DEPRESY. Ten zvyšok sú rýchlejšie veci, ktoré žijú vlastným životom a nikde nečakajte klasickú štruktúru 2x refrén, sólo a refrén. Nie, v tomto sú THE PROPHET inde. Aj keď teraz si trochu odporujem v tom, že nie sú originálni. Každopádne minimálne pre dva vyššie spomenuté najdlhšie songy sa oplatí túto kapelu skúsiť. V prípade, že máte radi melodický death metal, tak by ste nemali byt sklamaní a tipujem, že potom vám ulahodí aj zvyšok albumu.

Nuž a kde si tento album vypočuť?! No toto bude troška oriešok. Oficiálne vlastne nikde. Propagačná stránka, či už Soundage Productions alebo aj samotných THE PROPHET je desivá. Kapela má na svojom YouTube jednu skladbu z novinky; na Bandcamp nový album nenájdete. Vydavateľstvo nemá ani jedno a ich stránky sú príšerné. Veľká škoda, na tomto by naozaj, minimálne vydavateľstvo, malo poriadne popracovať! Kto by si však chcel vypočuť celý album, tak YouTube v tomto pomôcť vie, dokonca kapela na svojej FB stránke tento stream zjavne nielen podporuje, ale najmä propaguje. To je však len menšia škvrnka, na inak veľmi podarenom albume!

8,5 / 10

Tracklist

1. Essence (Intro)
2. From the Endless Vortex
3. Defeated by the Demons
4. Emerald Eyes
5. Blackword
6. Dreamside Areas
7. World of Pain
8. Flying
9. Time
10. Grand Deliriozo Part I (Imago)
11. In the Dying Sunset

Zostava

Alexander Vygusov - gitara, vokály
Theodor - basa
Raziel - bicie

Informácie o albume

Žáner: Melodic Death Metal

Dátum vydania: 27.03.2019

Typ: CD

Dĺžka: 37:28

Vydavateľstvo: Soundage Productions

Webová stránka: http://www.facebook.com/theprophetofficial

Krajina: Rusko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-07-24 09:44:46

Prečítané: 791x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie