TWO FACE SINNER - Spiritual Nemesis

TWO FACE SINNER - Spiritual Nemesis

Keď som sa minulý rok trochu túlal po Peru, tak som si povedal, že musím nájsť zaujímavú kapelu z tejto krásnej krajiny a napísať o nej. Hneď po návrate domov som prekutral najnovšie albumy a objavil. No neobjavil som vlastne nič výnimočné a špeciálne, čo by stálo za to. Po pár mesiacoch som to skúsil znova s podobným výsledkom. Až tretí, nedávny pokus, vyvrhol na svetlo sveta kapelu, ktorá ma oslovila natoľko, že som sa rozhodol, že toto je tá pravá a tak aktuálne čítate túto recenziu na najnovší album TWO FACE SINNER a ich tretí album "Spiritual Nemesis".

Niežeby som bol nejaký veľký odborník, ale pozícia náboženstva, resp. priamo kresťanstva, je v Peru veľmi silná. Avšak nejedná sa o „to naše“ kresťanstvo, ale sčasti sú tam poprepletané ich pôvodné božstvá, zvyky a podobne. Príliš som to neštudoval, ale pripadalo mi to troška zvláštne, keď zoberieme do úvahy, že Španieli celkom úspešne rozkradli nielen Cusco (skutočne si neviem príliš predstaviť ako nádherne musel vyzerať taký chrám Coricancha a čo to muselo spraviť so španielskym chtíčom po zlate - a ak správne chápem, tak práve o ňom je skladba "God Sun") alebo pôvodným obyvateľov ukazovali krásu a mierumilovnosť kresťanstva... ale to som troška odbočil. Prečo vlastne o tom všetkom píšem? Najmä preto, že TWO FACE SINNER sú textovo zameraní práve proti tomuto najrozšírenejšiemu náboženstvu.

Späť k hudbe: Ako som spomínal vyššie, tak TFS vydali už tri albumy a k tomu ešte jedno EP. Debut "Rage Against Gods and Their Prayers" obsahuje veľmi slušnú porciu rýchleho black/death metalu, určite by oslovil nejedného fanúšika tejto kombinácie aj dnes. Treba sa síce pripraviť na mierne horší zvuk, ale touto „chorobou“ trpí nejedna debutujúca kapela. Už tu ukazuje svoje majstrovstvo Joe Hoyle (bicie), fakt skvelá hra. Zvyšok kapely nezaostáva a tak už debut je veľmi podarený. Druhý album "Peccatum Originale" bol vonku v roku 2015 a ide o pomerne čistý black metal.Novinka vychádza opäť po piatich rokoch a TFS sa vrátili k death/black koreňom s vylepšeným zvukom. Občas sa pristihnem, že ma mierne iritujú texty, to je však drobnosť. Netradične sa spieva po anglicky, pretože často z metalových kruhov znie španielčina, ak samozrejme berieme do úvahy Južnú Ameriku (okrem Brazílie). Desať songov plných skvelej hudby, rôznych zvratov, zmien tempa, gitarových sól a naozaj výbornej hry na bicie v podaní Joa Hoyleho. Nie, že by teda gitaristi odvádzali zlú práca, naopak, avšak bicie sú úplne vražedné. To si však môžete overiť aj sami v skladbe "God Sun", ku ktorej je natočený tzv. "play through". Nebudem nejako detailnejšie opisovať jednotlivé skladby, nemá to ani príliš zmysel, pretože si to treba vypočuť a ako hovorí web vydavateľa tak "hudba musí hovoriť sama za seba a ukázať svoju dôležitosť tým, že sa dotkne poslucháčoých emócií". Áno, v Peru som prežil nejeden silný zážitok a tak aj to, že kapela pochádza z tejto krajiny ma asi mierne ovplyvnilo, minimálne na začiatku. Ešte jedna vec k hudbe, celý album naozaj rýchlo odsýpa, aj keď to je najmä zásluha pekelne rýchlej hre na bicie, avšak posledná "Mother Death" má až HYPOCRISY zakončenie.

Trištvrte hodinu TWO FACE SINNER vydalo holandské vydavateľstvo Non Serviam Records, a ak by to malo znamenať, že nebodaj prídú niekde do našich končín, tak si to rozhodne nenechajte ujsť. Pre mňa osobne je "Spiritual Nemesis" výborná nahrávka a ak máte radi vyššie spomínanú škatuľku, máte radi napr. BELPHEGOR a podobne, tak máte snáď už dávnejšie pustený "God Sun"! Dobrá správa je aj tá, že síce prvé dva albumy budú v našich končinách fyzicky nezohnateľné, ale s novinkou by nemal byť problém aj v podaní lokálnych predajcov a ak by bol, tak na bandcampe vydavateľa sa dá všetko objednať a samozrejme aj vypočuť. (Na bandcampe kapely novinku nenájdete, ale je tam aspoň staršia tvorba.)

8,5 / 10

Tracklist

01. Invoking Evil
02. Satanic Altar
03. God Sun
04. Servants of Blind Faith
05. Army of Me
06. God of the Masses
07. Triumphant Satan
08. Chants of Hate
09. Ode to Destruction
10. Mother Death

Zostava

Numa - vokály, gitara
Arún - gitara
Set - basa
Joe Hoyle - bicie

Informácie o albume

Žáner: Death/Black Metal

Dátum vydania: 24.04.2020

Typ: CD

Dĺžka: 45:38

Vydavateľstvo: Non Serviam Records

Webová stránka: http://www.twofacesinner.com

Krajina: Peru

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2020-08-05 13:20:01

Prečítané: 614x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie