NIGHTWISH - Tuomas Holopainen

NIGHTWISH - Tuomas Holopainen

Ani sám neviem, ako som sa k tomuto rozhovoru dopracoval. Moja vďaka patrí Adele, Amokovi (EPG) a Vladovi Galisovi (redaktor týždeníka .týždeň), ktorí umožnili, že toto interview môžete čítať. Na otázky odpovedal veľmi príjemný frontman kapely Nightwish, Tuomas.

Hráte na Slovensku už po druhýkrát. Aké mate spomienky na prvý koncert?
Prvýkrát sme hrali v Banskej Bystrici. Mám na ten koncert tie najlepšie spomienky. Diváci boli úžasní, vystúpenie sa nám vydarilo, nemalo to chybu.

Aký je to pocit, keď vám tlieska a skanduje päťtisíc alebo desaťtisíc fanúšikov?
Je to jedna z najúžasnejších stránok toho, čo robíme. Aj keď má človek za sebou zlý deň, keď je po opici, keď je chorý alebo naštvaný, tá hodina a pol na pódiu pred ľuďmi je liek na všetko. Je to ten najlepší pocit na svete, aký si dokážem predstaviť.

Súvisí to nejako s prenosom energie medzi Vami a publikom?
Určite. Z publika získavame všetku potrebnú energiu a dúfam, že ju aj publiku dokážeme vrátiť.

Čo očakávate od koncertu v Žiline? Myslíš si, že bude lepší ako ten v Banskej Bystrici?
Za tie dva roky, čo sme hrali na Slovensku, sme sa spevácky aj muzikantsky posunuli o kus vpred. Kapela je zohratejšia a dúfam, že publikum bude aspoň také dobré ako vtedy v Banskej Bystrici.

Vo videoklipe k skladbe Wish I Had An Angel sú použité časti z filmu Alone In The Dark. Ako sa hudba Nightwish dostala do tohto filmu, oslovili vás jeho tvorcovia?
Dnes to funguje tak, že hudobné vydavateľstvá vyhľadávajú filmy, v ktorých by sa dala použiť hudba kapiel, ktoré u nich nahrávajú. Je to biznis - vydavateľstvá majú kontakty s režisérmi a producentmi a ponúkajú im kapely. Iniciatíva teda väčšinou neprichádza od tvorcov filmu.

V Nightwish si autorom všetkých textov. Často sa v nich vyskytujú symboly dieťaťa, detstva. Nerozmýšľal si už o tom, že by si sa stal otcom? Alebo je ešte priskoro?
Myslím, že v tejto fáze môjho života je ešte na rodičovstvo priskoro. Náš basgitarista a bubeník už deti majú, ale ja sa na to ešte necítim. Mám deti rád a raz by som aj chcel byť otcom, ale najprv chcem objaviť dieťa vo svojom vnútri.

Aké je tvoja krajina snov, v ktorej by si chcel stráviť dovolenku?
Vo februári pôjdem do Disney Worldu v Orlande, to je moje najobľúbenejšie miesto na zemi. Pochodil som však celý svet a všade sa dajú nájsť krásne miesta. Keby som mal spomenúť len jednu obľúbenú krajinu, bola by to Austrália alebo Thajsko.

Máš už nejakú predstavu o novom albume?
Zatiaľ netuším, aký bude mať nový album zvuk, ale stále píšem nové skladby. Už sme si rezervovali štúdio a ak všetko pôjde podľa plánu, nový album by mal byť hotový na jeseň 2007.

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: Tuomas Holopainen

Webová stránka:

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2005-09-20 21:39:22

Prečítané: 1634x

Autor: Dušan Skalický

Dušan Skalický

Názory redakcie

Chýba názor redakcie