POEM - Stavros Rigos

Společnost se nás snaží změnit

POEM - Stavros Rigos

Řečtí POEM jsou již dvanáct let stálice prog rockové/metalové scény. Aktuálně mají venku třetí desku, jež je posunula o další stupeň výše. Jak je přijímá domácí publiku, nebo o nedávném evropském turné, se rozpovídal bubeník Stavros Rigos.

V únoru jste vydali nové album „Unique“. Lišilo se nějak nahrávání novinky oproti předchozím deskám?

Co se týče prvních dvou alb, finální kompozice byli výsledkem našeho společného jamování. Bohužel na „Unique“ jsme neměli čas udělat to samé.

Jak skládáte hudbu? Každý člen zvlášť, nebo všichni spolu ve zkušebně?

První dvě alba jsme vznikli tak, že jsme zkoušeli společně. Někdo měl nápad, tak ho přinesl do studia a dohromady jsme ho rozvinuly. Podmínky pro nahrávání této desky byly velmi odlišné. Naše smlouva s nahrávací společností měla svůj deadline. Když pracuješ v nějakém termínu a máš spoustu dalších povinností, chceš vše dokončit včas, není úplně možné vypilovat všechny detaily tak, jak by sis představoval. Tento aspekt definoval finální výsledek. Nebyl čas na to, aby každý zkoušel něco sám.

Kdo tě hudebně ovlivňuje?

Pink Floyd, Tool, Opeth, Porcupine Tree, Led Zeppelin, Soundgarden a mnoho dalších.

Natočili jste video ke skladbě „False Morality“. Co bylo vaší inspirací?

Píseň je o šíleném člověku, který se lidi snaží změnit a to prostřednictvím lékařských předpisů a podobných věcí. Šílený člověk je metaforou a chceme zdůraznit, že společnost se nás snaží změnit, manipulovat s námi, se vším čím jsme nebo chceme být, aby mohla ovládnout naše mozky a těla. Takto funguje/pracuje společnost.

Nedávno jste byli na evropském turné. Jakých se vám dostalo reakcí od publika?

Zpětná vazba byla skvělá! Dostali jsme spoustu lásky a uznání! Milujeme interakci s lidmi, kteří se v podstatě stanou našimi dobrými přáteli! Dodávají nám sílu hrát pro ně naší hudbu!

Během turné, máte nějaké zvyky, rutinu…?

No, když jsme na turné, plán je opravdu striktní a musíme ho sledovat, abychom byli včas na koncertě. Řídíme se podle rozpisu našeho turné a tour manažera.

Co byla vaše nejšílenější koncertní zkušenost?

Nepamatuji si nic šíleného, ale můžu přidat nějaké vtipný moment! Například bylo opravdu zábavné na posledním koncertu v Itálii, když jsme hráli závěrečný song a skupiny Damnations Day a White Walls si z nás chtěli vystřelit a začali nám už rozebírat bubenický set přímo během vystoupení.

Jak vaší hudbu přijímá řecké publikum? Jste vítáni na vaší domácí scéně?

Absolutně! Navíc 31. Března v Athénách máme křest a uvítáme každého, kdo si přijde poslechnout nový materiál!

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Hrát a propagovat naše nové album „Unique“, jak jen to půjde.

 

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: Stavros Rigos

Webová stránka: http://www.poemband.com

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2018-03-27 13:57:31

Prečítané: 1356x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie