DREAM THEATER oslaví 40 let v Praze i s Mike Portnoyem

DREAM THEATER oslaví 40 let v Praze i s Mike Portnoyem

DREAM THEATER oslaví neuvěřitelných 40 let a do sestavy průkopníků progresivního metalu se po 13 letech vrátil její spoluzakladatel a bubeník Mike Portnoy. Ikonická sestava právě pracuje na šestnácté desce a vyrazí do Evropy jubilující turné. To v listopadu 2024 nemine ani Prahu.


Když se řekne progresivní metal, málokoho by nenapadli DREAM THEATER. Oceňovaná kapela neustále posunující hudební hranice, která svými alby vytvořila vlastní žánr a zavdala vzniku tisíců následovníků, na konci minulého roku oznámila návrat svého ztraceného syna Mike Portnoye a zahájila práce na šestnáctém albu.

Ačkoli poslední album DREAM THEATER je nadmíru povedené a určitě patří mezi nejlepší kousky jejich pestré diskografie (však za skladbu "The Alien" získali i Grammy 2022 v kategorii Nejlepší metalový výkon), fanoušky roky vyprošovaný návrat adorovaného bubeníka do ‘Divadla snů’ neustával ani po víc než dekádě. A kdy jindy než při blížícím se úctyhodném jubileu to uskutečnit? Nejen fanouškovská obec tak oznámení návratu Portnoye do sestavy po mnoha letech slaví.

Připravované celosvětové turné amerických titánů progresivní hudby ke 40. výročí založení kapely v sestavě James LaBrie, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy a Jordan Rudess s podtitulem ‘An Evening With DREAM THEATER’ bude po 14 letech prvním společným výjezdem opět kompletní ikonické sestavy, která má na svědomí např. album "Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory".
 

Banner


„Toto turné pro nás všechny bude neuvěřitelně výjimečné! Každý koncert bude plný očekávání a nejrůznějších emocí. Nemůžeme se dočkat, až opět společně vstoupíme na pódium a na podzim se všemi zahájíme tuto historickou oslavu 40 let. Tohle je teprve začátek a v příštích měsících se s vámi podělíme o spoustu dalších vzrušujících novinek,“ uvádí DREAM THEATER k nadcházejícímu turné.

Evropská část turné začíná v říjnu a se skládá se ze 23 zastávek – v Praze bude mít zastavení v sobotu 2.11. 2024 ve Sportovní hale Fortuna na Výstavišti.
DREAM THEATER slibují výjimečný, několikahodinový zážitek oslavující jejich vizionářství a kreativitu, během nějž zahrají nejen všechny oblíbené skladby z jejich bohatého katalogu, ale též ty z právě připravované novinky. Půjde o nezapomenutelný hudební večer rozprostřený do 3 hodin.

Vstupenky na pražský koncert budou v předprodeji v sítich Ticketportal a Ticketmaster od 12.4. od 10:00.


Koncert organizuje Charmenko Czechia.
TZ: Pavel Pavlík / MarastMusic

Názory redakcie

Chýba názor redakcie