ABORTION - All You Need is Hate

ABORTION - All You Need is Hate

Predstavovať ABORTION asi nemá príliš zmysel, takže naozaj len v skratke. Trojica v podaní Lepra (basa, spev), Libor (gitara, spev) a Miro Raučina (bicie) nahrali už svoj šťastný siedmy album. Kto chce, môže rátať aj splitká alebo demáče zo začiatku kapely, ktorý siaha až kdesi do praveku. Konkrétne rok 1989.

Hudba týchto šialencov prekonala za tie roky isté zmeny. Z pôvodne anglicky "spievaného" grindu popretkávaného intrami z kreslených rozprávok sme sa presunuli ku slovenským textom a úryvkom zo slovenských filmov. Na najnovšom albume na intrá zabudnite, ale ostali slovenské texty. A grind. Ako inak.

20 songov, časovo sme tri a pol minútky nad pol hodinkou. Najskôr ale troška kritiky. Naozaj si nemyslím, že mám nejakú špeciálnu edíciu tohto CD a tak troška zamrzia v podstate detské chyby na booklete. Či už hrubice, chýbajúce, prípadne nepresné texty pesničiek (a to sa týka SK aj EN textov). Za najväčšiu chybu, ale považujem zlé číslovanie. Totiž číslo 7 akosi chýba, pričom je teda posunutý na ôsme miesto a komplet chýba text k desiatke "Hovno". Škoda, pretože toto sa dalo bez problémov odstrániť. Nie je to nič extra podstatné, zážitok z hudby to samozrejme nepokazí, každopádne zamrzí. Nahrávalo sa vo Vomitor sound štúdiu. Pohoda. Samozrejmosťou je CD text.

Kto troška sleduje kariéru ABORTION, tak vie, že už nejaký ten piatok Lepra a Libor spievajú v našom ľubozvučnom jazyku, nie je teda problém si zarevať pekne írečito jednotlivé úryvky textov alebo refrény. Texty sa venujú aktuálnym témam, od politiky, cez šport, náboženstvo až po taký "Kebab Nazi". Miňo by mal z neho istotne radosť. Texty treba určite prečítať.

Veľmi asi nemá cenu opisovať hudbu tejto trojice. Myslím, že asi neexistuje metalový fanúšik zo Slovenska alebo Čiech, ktorý by ABORTION ani trošku nepoznal. Veď cez rôzne výberovky sa hudba ABORTION dostala aj do jukeboxov v baroch. Ak by predsa a slovíčko grind mu niečo hovorí, dokonca sa mu podobné veci páčia, tak rozhodne "All You Need Is Hate" si treba zadovážiť. Plus jeden výborný cover od SODOM a čistý spev v "Byť menej než znamenať". Samozrejmosťou sú občasné death metalové a punkové odbočky. Ja osobne som dostal to čo som chcel, len jedna vec ma už dlhodobejšie na hudbe ABORTION mierne otravuje. Tou sú akési výplne, už minule "Všetko zomrie" a najmä "Pure". teraz je to 8 minútová, relatívne nudná a pomalá záležitosť "Posledný".

O vydanie sa postaralo Slovak Metal Army: Na ich bandcampe sa dá, nielen tento album, komplet celý vypočuť. V prípade teda, že máte radi grind, chcete podporiť týchto pacientov, tak treba ísť na web SMA a priamo kúpiť, alebo na bandcamp, vypočuť a kúpiť až potom.

A chcete aj bonus na záver? Tento rok vyšiel opäť aj debut "Murdered Culture" pod hlavičkou Immortal Souls Production a v prípade, že si ho kúpite, tak automaticky dostanete aj novinku. To je fajn obchod, nie? Ale táto edícia je limitovaná na 100ks, tak sa treba poponáhľať.

8 / 10

Tracklist

1. Pokoj občan
2. Sám
3. Ja nie som Ty
4. Klameš
5. Unavený
6. Párok je zadarmo
7. Všetko je v poriadku
8. Kebab Nazi
9. Otráv ma
10. Hovno
11. Grand Hotel Alepo (Sodom cover)
12. Byť menej než znamenať
13. Syfilis duše
14. Neumieraj za druhých
15. Doba sa zmenila
16. Jedine vojna
17. Primitívny konzumný žalm
18. Góly, Body, Drogy
19. Metal Stars, Money Wars
20. Posledný

Zostava

Anton "Lepra" Varga - basa, spev
Libor "Chipso" Hanulay - gitara
Miro Raučina - bicie

Informácie o albume

Žáner: Grindcore

Dátum vydania: 10.11.2017

Typ: CD

Dĺžka: 33:32

Vydavateľstvo: Slovak Metal Army

Webová stránka: http://abortionofficial.bandcamp.com

Krajina: Slovensko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-12-26 20:13:29

Prečítané: 1510x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie