ANOREXIA NERVOSA - The September E.P.

Zrejme týmto chorobne chudým hudobníkom nestačil ich úspešný album „Redemption Process“ a rozhodli sa vydať EP s názvom „The September EP“. Samozrejme, túto vetu berte s nadhľadom, pretože pravým dôvodom je turné Blizktrieg Tour, ktoré skupina absolvovala spolu s Vader a Rotting Christ a ktoré začalo práve v septembri. Takže – čo sa vlastne na tomto EP nachádza...

Otváracím songom je hitovka (podľa mňa) z albumu „Redemption Process“ – „Sister September“. Tento song nesie ešte v závorke titul Director’s Cut Mix, avšak nevidím tam žiaden rozdiel oproti pôvodnej CD verzii. Zvyšných 7 songov tvoria tri covery a štyri live songy. Prvým coverom je song „La Chouanne“ od skupiny Forbidden Site. Originálnu verziu som nepočul, takže nemôžem porovnávať, avšak táto je fakt super. Ešte by som chcel podotknúť, že je zaujímavé, že v coveroch od Anorexia Nervosa sú podľa mňa gitary posunutné do popredia viac, ako v pôvodnej tvorbe tejto skupiny. Môže to byť však hlavne tým, že skupina vsádza hlavne na symfonické pasáže, a gitary ostávajú mierne v pozadí.

To však neplatí o ďalšom coveri „Quintessence“ od legendy nórskeho black metalu – Darkthrone. Na tento song som bol obzvlášť zvedavý, pretože ma zaujímalo, ako títo avantgardisti dokážu preniesť severský raw feeling do symfonickej verzie. No a po druhé je Darkthrone Roseova obľúbená skupina. Originálnu verziu som takisto počul, takže môžem porovnať. No a môj verdikt znie, že to je neskutočne skvelý cover. Sála z neho mrazivá atmosféra, Roseov hlas pripomína Nocturna Culta a symfónia tomu celému dodáva skvelý background. Proste cover, ako sa patrí.

Tretím v poradí je cover od X Japan s názvom „I’ll Kill You“. Originál som nepočul, ale toto mi trochu pripomína Children Of Bodom. Je to najslabší zo všetkých troch coverov, ale určite sa dá popočúvať. Live zložku tvoria štyri songy nahrané na jednom koncerte vo Francúzsku. Zvuk je veľmi kvalitný a dokonca gitary počuť viac, ako na originál CD.

Takže, aby som to zhrnul – je to veľmi dobré EPčko, odporúčam ho hlavne fanúšikom Anorexia Nervosa. Noví fans by sa z tohto CD veľmi nedozvedeli, akú hudbu presne robia, i keď live songy by im to mohli priblížiť.

9 / 10

Tracklist

1. Sister September (directors's cut mix)
2. La Chouanne
3. Quintessence
4. I'll Kill You
5. The Shining (live)
6. Stabat Mater Dolorosa (live)
7. Worship Manifesto (live)
8. Le Portail de la Vierge (live)

Zostava

Rose Hreidmarr - vokály
Stefan Bayle - gitary
Nilcas Vant - bicie
Pier Couqet - basa
Neb Xort - symfónia

Informácie o albume

Žáner: Symphonic Avantgarde Metal

Dátum vydania: 14.09.2005

Typ:

Dĺžka: 46:11

Vydavateľstvo: Listenable Records

Webová stránka:

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-10-13 12:38:10

Prečítané: 1863x

Autor: Roman "Nihil" Pavluv

Roman

Názory redakcie

Chýba názor redakcie