ASINHELL - Impii Hora

ASINHELL - Impii Hora

Za vznikom projektu ASINHELL je príbeh skupinky hudobníkov, ktorých vášňou je old school death metal. Hlavnou  postavou príbehu je Michael Poulsen, gitarista dánskych VOLBEAT. Počas písania materiálu pre ich posledný album "Servant of the mind" nazbieral niekoľko riffov, ktoré sa pre jeho kapelu nehodili. Počas ich amerického turné si zakúpil legendárny efekt HM2 od firmy BOSS, ktorý proces tvorby ešte viac urýchlil. Po návrate domov oslovil svojho suseda Mortena Hansena, či by si s ním nechcel zahrať v death metalovom projekte. Morten je inak bubeník RAUNCHY a túto ponuku prijal. Aj keď Michael v minulosti spieval v death metalovej kapele DOMINUS, mikrofón prenechal svojmu dlhoročnému priateľovi Marcovi Grewemu, spevákovi nemeckých MORGOTH. Takto vznikla základná kostra skupiny. Neskôr im v štúdiu pomohol Jacob Hansen na base a gitarové sóla pridal Flemming Lund (THE ARCANE ORDER).

Výsledkom ich snaženia je pocta starej death metalovej škole, ktorú reprezentovali kapely ako DEATH,  DISMEMBER, MORGOTH či BENEDICTION. Základom sú Michaelove gitarové riffy, ktoré ma veľmi príjemne  prekvapili. Aj keď neprinášajú žiadne nové prvky v rámci žánru, sú veľmi chytľavé a nápadité. Musím pochváliť aj gitarový zvuk, ktorý znie trocha inak ako väčšina švédskych nasledovateľov. Michael zrejme nenatočil všetky potenciometre na spomínanom efekte na maximum, ako sa to všeobecne odporúča. Jeho typické sfarbenie je tu prítomné len čiastočne a zvuk jeho gitary je masívnejší a plnší. Výrazným prvkom ich hudby je aj Marcov vokál, ktorý mi pripomenul staré nahrávky MORGOTH. Jeho farba hlasu je nezameniteľná a štýl spevu originálny. Dodnes považujem túto kapelu za nedocenenú a nerozumiem prečo sa výraznejšie nepresadili. Ale to je na inú debatu, poďme späť k ASINHELL

Ich skladby majú skvelú dynamiku, sú nabité energiou a fungujú hneď na prvé počutie. Stačí si vypočuť piesne ako "Trophies", "Desert of doom" či "Ultimate Sin" a ihneď pochopíte, odkiaľ fúka vietor. Skupina inak nahrávala album takmer naživo, aby sa jeho atmosféra čo najviac priblížila pôvodným nahrávkam z tej doby. 

Ak máte radi old school death metal z deväťdesiatych rokov, toto bude pre vás povinnosť. Nikdy som nechápal
úspech dánskych VOLBEAT, ale tejto hudbe plne rozumiem. 

8 / 10

Tracklist

01. Fall Of The Loyal Warrior
02. Inner Sancticide
03. Island Of Dead Men
04. Trophies
05. The Ultimate Sin
06. Wolfpack Laws
07. Desert Of Doom
08. Pyromantic Scryer
09. Impii Hora
10. Foj For Helvede

Zostava

Morten Toft Hansen - bicie
Michael Poulsen - gitara
Marc Grewe - spev

Informácie o albume

Žáner: Death metal

Dátum vydania: 28.09.2023

Typ: CD, LP

Dĺžka: 38 : 52

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Webová stránka: http://asinhell.bandcamp.com

Krajina: International

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2023-10-31 00:16:59

Prečítané: 291x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie