CRESCENT - The Order Of Amenti

CRESCENT - The Order Of Amenti

Aké by to bolo spojiť dve veličiny BEHEMOTH a NILE? Tak presne na toto vám odpovie nový album "The Order of Amenti" skupiny CRESCENT z Egypta.

Kapela funguje už od roku 1999, avšak za ten čas veľmi toho nevyprodukovala. Jedno EPčko vyšlo hneď na začiatku, potom 8 rokov pauza a druhé EP. Až v roku 2014 vyšiel debut pod názvom "Pyramid Slaves", nuž a rok 2018 znamenal druhý zásek v podobe "The Order of Amenti".

Kdesi som čítal, že CRESCENT patria medzi najlepšie death metalové bandy z Egypta. Priznajme si ale, že nie je problém patriť medzi špičku, pokiaľ konkurenciu spočítate na prstoch maximálne dvoch rúk. Lenže po vypočutí novinky je jasné, že tento album sa bez problémov presadí aj medzi svetovou konkurenciou. Na ploche niečo viac ako 56 minút sa v ôsmych songoch totiž valí skvelý "Blackened Death Metal". Tu sa pripomenie BEHEMOTH, inde NILE, BOLT THROWER, VITAL REMAINS a občas až SLAYER. Prípadne zamierime do melodického severu. Vzhľadom na dĺžku nečakajte nejaké rýchle priamočiare vypalovačky. Každý song je prepracovaný do detailov a nuda nehrozí. Občas mi to pripadá, ale až príliš moc komplikované a chcelo by to viac záchytných bodov. Tí čo majú technickejšiu hudbu si však prídu na svoje.

Textovo CRESCENT čerpajú výhradne zo svojej zeme, takže každý song je o inom bohu resp. božstve. Kto by sa teda chcel niečo dozvedieť viac, má možnosť. V porovnaní s debutom musím pochváliť aj zvuk, ktorý je o niečo uhladenejší, pričom brutalita ostala.

Ak teda s napätím čakáte na nový BEHEMOTH, poobzerajte sa aj po tejto nahrávke. Minimálne vám to spríjemní čakanie. Pretože ak by som mal vybrať len jednu kapelu, ktorej hudba sa najviac "podobá" na CRESCENT, tak by to boli poliaci. Tí sú skladateľsky na tom lepšie, ale fungujú o dosť dlhšie. A ak by napr. hudba CRESCENT išla po podobnej kvalitatívnej úrovni, tak si meno CRESCENT treba veľmi dobre zapamätať, lebo o nich budeme ešte počuť. Čo sa týka Egyptu a death metalu naozaj jasná jednotka!

8,5 / 10

Tracklist

1. Reciting Spells to Mutilate Apophis
2. Sons of Monthu
3. Obscuring the Light
4. Through the Scars of Horus
5. The Will of Amon-Ra
6. Beyond the Path of Amenti
7. The Twelfth Gate
8. In the Name of Osiris

Zostava

Ismaeel Attallah - vokály/gitara
Youssef Saleh - gitara
Moanis Salem - basa
Amr Mokhtar - bicie

Informácie o albume

Žáner: Blackened Death Metal

Dátum vydania: 9.2.2018

Typ: CD

Dĺžka: 56:42

Vydavateľstvo: Listenable Records

Webová stránka: http://www.crescentband.com

Krajina: Egypt

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-02-16 12:51:58

Prečítané: 1770x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie