DEATH ANGEL - Humanicide

DEATH ANGEL - Humanicide

Letošek je na thrashové desky opravdu bohatý. Nejdřív FLOTSAM AND JETSAM, pak OVERKILL a teď DEATH ANGEL se svou novinkou "Humanicide". A všechen tenhle dovoz z USA má jednu věc společnou - jsou to parádní zářezy, které by si žádný pořádný thrasher neměl nechat ujít!

Už minulá fošna "The Evil Divide" stála za to. Pořádná jízda od začátku do konce, která neměla žádné vyloženě slabé místo. "Humanicide" na ni navazuje v plné parádě. Jen s jedním drobným rozdílem - oproti předchůdci si víc hraje s pomalejšími a melodičtějšími pasážemi. A rozhodně to není na škodu. Nemusíte se totiž bát žádných utahaných zdlouhavých balad ani nudných songů bez pořádného nápadu. Nic takového. Základem je stále pořádně nadupaný a nabroušený thrash. Jen tentokrát dostává o trochu víc poloh. Od agresivní "Divine Detector", našlapanou ostrými riffy a vedenou až arayovským vokálem, přes svižné věci typu "I Came For Blood", disponující jedním z nejsilnějších refrénů na desce, až po epičtější skladby ve středním tempu, jakou je například "Immortal Behated".
Právě poslední jmenovaná jako jediná z desky přesahuje plochu šesti minut. Žádná zívačka ale rozhodně nehrozí. Kdepak, parta okolo Marka Oseguedy si jede dál svou. Ostré riffy a naštvanost kapou z každého tónu. A tak vás pomalu a nemilosrdně drtí, maskované příjemnými kytarovými a klavírními motivy.

Navíc se postupem času právě z delších a výpravnějších skladeb stávají hlavní dominanty téhle placky. Na začátku vás totiž album strhne svým drajvem, dokonale přesným riffováním i zpěvem Marka Oseguedy, ze kterého srší vztek a zloba. A ve chvíli, kdy vám tyhle prvky přestanou stačit, přichází ke slovu právě kousky jako "Immortal Behated" nebo "Revelation Song". Věci, které vás sice nerozmlátí rovnou na kousky, zato vám dají čas znovu se nadechnout a u toho vás pomalu, jistě a nenápadně svírají, aby vás ze svých spárů už nikdy nepustily. Každá z nich totiž skrývá pasáže, které vám při letmém poslechu hravě utečou. Ale když jim dáte dostatečný čas a prostor, pohltí vás a nenechají uniknout.

"Humanicide" tak dokazuje, že DEATH ANGEL patří k nejzajímavějším thrashovým spolkům (minimálně) poslední dekády. A nechat si tuhle placku utéct, by byl rozhodně hřích.

9 / 10

Tracklist

01. Humanicide
02. Divine Defector
03. Aggressor
04. I Came for Blood
05. Immortal Behated
06. Alive and Screaming
07. The Pack
08. Ghost of Me
09. Revelation Song
10. Of Rats and Men
11. The Day I Walked Away

Zostava

Mark Osegueda - zpěv
Rob Cavestany - kytara, zpěv
Ted Aguilar - kytara
Damien Sisson - baskytara
Will Carroll - bicí

Informácie o albume

Žáner: Thrash Metal

Dátum vydania: 31.05.2019

Typ: Digipak

Dĺžka: 48:44

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka: http://www.deathangel.us

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2019-07-25 00:25:49

Prečítané: 1427x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie