DECAPITATED - Anticult

DECAPITATED - Anticult

Polská deathmetalová scéna je ukázkou preciznosti, profesionality a toho, že tamní hudebníci rádi posouvají laťku pokaždé o kousek výš. Deska "Anticult" je následovníkem tři roky starého alba DECAPITATED - "Blood Mantra". Vogg a spol. opět předvádějí, kam se až můžete vypracovat díky rokům tvrdé dřiny. Jim opravdu nikdo nic nedal zadarmo a tady je to znát. Neklid a nestálost jsou přesně ta slova, co asi nejlépe popíši toto album.

Škatulkovat DECAPITATED jako technický death je dost krátkozraké, hlavně dnes. U "Anticult" registrujeme thrashmetalové prvky a chvílemi i rockové pasáže.Je to dobře, protože stát na místě nakonec nepřináší uspokojení ani hudebníkům natož fanouškům. Voggova kytara je nositelem celkové atmosféry alba (během živého vystoupení by bylo lepší, z mého pohledu, mít kytary dvě). Tu sklouzává k pomalejším rytmům metalu, tu vás okouzlí temným vybrnkáváním. S příchodem nového basáka Huberta Wieceka se kapela vypořádala po svém. I když většinu věcí už nahrál sám Hubert, v některých částech si dunivý nástroj "přivlastnil" Vogg. Co se týká vokálů, i tady se zapracovalo a Rafał Piotrowski zpívá čistěji, než bylo dříve zvykem, ale možná právě proto jaksi postrádám tu starou agresivitu, např. z desky "Nihility" (2002). Ano jistě, desky nahrávala krom Vogga úplně jiná sestava.

Album se ničím zbytečně nenatahuje. Přestože poslední "Amen" se mi zdá po předchozí jízdě jako ukolébavka a celkem bych se bez ní obešla. Chtělo by se mi napsat, že jsem zvědavá na léta budoucí a že se jistě dočkáme od těchto hudebníků dalších skvělých alb, bohužel část mé recenze (začala jsem jí psát již před začátkem jejich zadržení v USA) působí vzhledem k okolnostem dost ironicky. Tudíž uvidíme a nedělejme předčasné soudy…

7 / 10

Tracklist

1. Impulse
2. DeathValuation
3. Kill The Cult
4. One-Eyed Nation
5. Anger Line
6. Earth Scar
7. Never
8. Amen

Zostava

Wacław "Vogg" Kiełtyka – kytara
Rafał "Rasta" Piotrowski – zpěv
Michał Łysejko – bubny
Hubert Więcek – basa

Informácie o albume

Žáner: Technical Death/Groove Metal

Dátum vydania: 07.07.2017

Typ: CD

Dĺžka: 37:49

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka: http://www.decapitatedband.net

Krajina: Polsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-11-21 13:01:31

Prečítané: 1574x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie