FVNERALS - Let The Earth Be Silent

FVNERALS - Let The Earth Be Silent

Speváčka Tiffany Ström a gitarista Syd Scarlet v roku 2013 založili hudobný projekt FVNERALS. Pôsobili vtedy na južnom pobreží Veľkej Británie, no aktuálne fungujú v nemeckom Lipsku. Pod značkou Prophecy Records nedávno vydali svoj tretí album s názvom "Let The Earth Be Silent".

Skupina produkuje veľmi temnú hudbu s prvkami dark ambientu, doomu, drone a post-rocku. Už z povahy jednotlivých štýlov nerátajte s nejakou pevnou štruktúrovanou formou. Skladby si žijú svoj vlastný život a stavbou sa ponášajú na ambientné diela. Jednotlivé hudobné nápady sa postupne vyvíjajú v čase, počas ktorého sa opakujú v nekonečných slučkách. Skladby neobsahujú výrazné hudobné motívy, ktoré by sa vám uložili v hlave. Tu sa hrá predovšetkým na atmosféru, ktorá je totálne bezútešná a depresívna.
 


 

Skladby obsahujú plazivé hudobné motívy, ktorých úlohou je pochovať vo vašej duši nádej. Ultra pomalé bicie sa miešajú s jednoduchými gitarovými akordami a sú omotávané ambientnými či industriálnymi zvukmi. Spolu tvoria mohutné zvukové hradby, ktoré vás svojou ťažobou tlačia do zeme. K nim sa pripája hypnotický spevácky prejav Tiffany, ktorá dáva skladbám ľudský rozmer. Atmosféra nahrávky pripomína drogový trip, v ktorom ste stratili schopnosť vnímať veci pozitívne. Túlate sa v tmavých lesoch vašej duše a dochádzajú vám sily. Spod koreňov stromov sa začnú vynárať nočné mory, ktoré si vytvára vaša myseľ. Uvedomujete si, že to nie je realita, ale skúste to vysvetliť vašim zmyslom. Pre tie je to viac než realita. Vo svojej podstate tak funguje depresia, ktorá vás postupne paralyzuje. Texty piesní sú plné pesimistických úvah človeka, ktorý trpí pocitmi izolácie, zúfalstva a mizantropie. Tie ho navedú k jedinému cieľu a to je zánik celého ľudstva.
 


 

Pokiaľ mávate podobné myšlienky, toto bude pre vás lahôdka. Nahrávku vnímam ako jeden celok a jednotlivé skladby beriem ako jej rovnocenné časti. Medzi ne radím aj vizuálnu prezentáciu, ktorá je veľmi pôsobivá. Od obalu nahrávky z dielne fotografa Antona Novozhilova až po videoklipy natočené Simonou Noreik a Teresou Elizabeth. 

Pokojne sa preto usaďte, zhasnite svetlo a ponorte sa do temných vôd FVNERALS. Beznádej je neoddeliteľnou súčasťou našich životov a netreba sa jej vyhýbať. Môže viesť mimo iné k vytvoreniu pôsobivých hudobných nahrávok akou je aj "Let The Earth Be Silent".

9 / 10

Tracklist

1. Ashen Era
2. Descent
3. For Horror Eats The Light
4. Annihilation
5. Rite
6. Yearning
7. Barren

Zostava

Tiffany Ström - vokály, basa
Syd Scarlet - gitara

Informácie o albume

Žáner: Doom metal / Dark ambient

Dátum vydania: 03.02.2023

Typ: CD, LP, MC

Dĺžka: 40:19

Vydavateľstvo: Prophecy Productions

Webová stránka: http://www.fvnerals.com

Krajina: Anglicko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2023-02-13 21:25:58

Prečítané: 327x

Autor: Martin Mayer

Martin Mayer

Názory redakcie

Chýba názor redakcie