GRAVE DIGGER - Healed by Metal

GRAVE DIGGER - Healed by Metal

GRAVE DIGGER servírují svým fandům nové desky s kovovou pravidelností. Stačí počkat dva tři roky a máte jistotu, že vás čeká pořádná porce šťavnatého heavy metalu. A nejinak tomu bylo i letos. Hned v lednu totiž přišli tihle němečtí křižáci s nástupcem „Return of the Reaper“.

Hladovému publiku předložili další nášup muziky, jehož konzumace vám zabere skoro tři čtvrtě hodiny. Stačí se jen chopit nože a do tohohle fláku masa se zakrojit. A i když mají tihle pánové za sebou už přes 30 let na pódiích, žádná tuhá flaksa vás nečeká. Naopak. Vaše zuby se do ní lehce zaboří a vše je propečené přesně tak, jak to znáte a čekáte. Šťavnaté kytarové riffy jsou pěkně prorostlé bicí kanonádou, okořeněné chraplákem Chrise Boltendahla a přizdobené nablýskanými sóly. A vše je ponořené v omáčce poctivého hutného zvuku, šlapavých střednětempých melodií a sborových refrénů.

GRAVE DIGGER prostě servírují to, co znáte a co ve vás zmizí na posezení. A ještě si budete pomlaskávat, jak vydatnou porci jste dostali.

Jenže když si po jídle přejedete labužnicky jazykem po patře, abyste si připomněli tu chuť, zjistíte, že vlastně není co. A uvědomíte si, že porce na talíři byla sice slušná, ale tak trochu nedochucená a nevýrazná. I když byl totiž tenhle steak z dobrého masa, vypadá to, že ho kuchař připravil s rutinou, bez kreativity a bez lásky. Takže dýško asi tentokrát moc velké nebude…

K čemu totiž je, že si u desky podupáváte nohou a sem tam odrecitujete i nějaký refrén, když si půl hodiny po poslechu stěží vybavíte nějaký výraznější moment? A jediné, co vám zůstane v uších, je stále stejné tempo…

5,5 / 10

Tracklist

01. Healed by Metal
02. When Night Falls
03. Lawbreaker
04. Free Forever
05. Call for War
06. Ten Commandments of Metal
07. The Hangman’s Eye
08. Kill Ritual
09. Hallelujah
10. Laughing with the Dead
11. Kingdom of the Night
12. Bucket List

Zostava

Chris Boltendahl – zpěv
Stefan Arnold – bicí
Jens Becker – baskytara
Axel Ritt – kyatara
Marcus Kniep - klávesy

Informácie o albume

Žáner: Heavy Metal

Dátum vydania: 13. 1. 2017

Typ: CD

Dĺžka: 43:23

Vydavateľstvo: Napalm Records

Webová stránka: http://www.grave-digger-clan.com/

Krajina: Německo

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-02-08 15:13:43

Prečítané: 1523x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie