LOST SOUL - Chaostream

Poľsko ... ach, Poľsko, krásna to krajina zasľúbená ešte krajšiemu hudobnému štýlu – death metalu. Je až obdivuhodné, koľko vynikajúcich kapiel už od našich severných susedov vyšlo. A to sú mnohokrát ešte, tak ako aj v prípade LOST SOUL, originálne a zároveň verné pravému "smrtiacemu kovu". Takáto kombinácia je vo svete fakt zriedkavá.

Doslova milujem kapely, ktoré dokážu vziať tú klasickú podobu death metalu a predviesť ju s originalitou a pritom pravovernosťou. V prípade LOST SOUL je to tá klasická podoba death metalu, tá, ktorú nám na svet priviedli nestori MORBID ANGEL, čiže, povedal by som tá "vznešená" forma tejto hudobnej odnože. Z albumu celý čas srší nápor brutality klasickej americkej školy a zároveň prepracovanosť a chytľavosť európskych death skupín, spolu s výbornými, originálnymi, atmosférickými postupmi LOST SOUL. V piesňach sa nachádza aj dostatok temnoty, nie však black, poprípade dark metalovej, ale svojskej, miestami možno až blasfemickej. Ba ani melodika nezostala bokom! Viac-menej sa nachádza najmä v sólach, ktoré sú fakt úchvatné, ale občas sa vyskytne aj v riffoch. Veľkou výhodou LOST SOUL, je vysoká technika hry, ktorou muzikanti jednoznačne oplývajú a to robí z počúvania ich tvorby doslova radosť. V tomto by som ich prirovnal k ich národným kolegom DECAPITATED, oproti ktorým však neznejú tak strojovo, songy maju dlhšie a v piesňach ešte viac pasáží a tým pádom komplikovanejšiu štruktúru. Spevák Jacek Grecki disponuje veľmi kvalitným silným deathmetalovým prejavom nie nepodobným geniálnemu vokalistovi Steveovi Tuckerovi, teraz už bývalému členovi spomínaných MORBID ANGEL.

Môj názor môže byť subjektívny, lebo LOST SOUL sa trafili presne do takej podoby death metalu, akú mám najradšej. Proste je to rýchle, brutálne, premakané, technické, chytľavé, hutné, atmosferické, silne, občas melodické, občas trochu pomalšie, jednoducho tejto kapele nič nechýba a nič ani nebráni tomu, aby sa zaradila do elity svetového death metalu. Myslím, že každému ortodoxnému, alebo aj neortodoxnému deathmetalovému fanúšikovi, alebo aj fanúšikovi inej extrémnej a temnej hudby LOST SOUL so svojím albumom Chaosphere mimoriadne ulahodia. A aj keď je ešte len začiatok roka, smelo vravím, že tu už máme jedného z kandidátov na album roka v rámci death metalu. Uvidíme, čo na to so svojím novým počinom povedia IMMOLATION...

10 / 10

Tracklist

1. Word of Sin
2. Godstate
3. Death Crowns All
4. Shameful Race
5. The Hidden Law
6. Mortal Cage
7. Christian Meat
8. Angel's Cry
9. The Birth of Babalon

Zostava

Jacek Grecki – gitara, vokál
Piotr Ostrowski – gitara
Adam Sierzega - bicie
Tomasz Fornalski – basgitara

Informácie o albume

Žáner: Death Metal

Dátum vydania: 25.02.2005

Typ:

Dĺžka: 46:01

Vydavateľstvo: Earache Records

Webová stránka:

Krajina: Poľsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-03-16 14:52:54

Prečítané: 1260x

Autor: Kamil Adamík

Kamil Adamík

Názory redakcie

Chýba názor redakcie