MELLER, GOŁYŹNIAK, DUDA - Breaking habits

MELLER, GOŁYŹNIAK, DUDA - Breaking habits

Takové „hvězdné“ projekty jsou často výzvou. Nejenom pro jejich členy samé ale také pro fanoušky, které potencionálně berou sebou ze svých hlavních projektů. Nejinak je tomu u projektu Meller Golyzniak Duda a jejich "Breakings Habits". I když se za hlavní hvězdu a tahouna dá považovat Mariusz Duda (RIVERSIDE), je to on, kdo se díky časové vytíženosti a dalším věcem do projektu málem nezapojil.

Samotná deska má příjemný oldschoolový nádech propojený s rockem, houpavostí, melancholie i dravosti.  Za velice silnou považuji již úvodní „Birds of Prey“, která šlape v nadupaném tempu a nenechá nikoho na chvíli vydechnout, v uvolněnější části zase nutí k zamyšlení. „… what I need…„ to je houpavá „Shapeshifter“, kterou si chcete přehrávat pořád dokola. „Breakings Habits „ vtáhne na vážnější notu, nutí vás se točit do stále vyšší spirály rychleji a rychleji. Tahle instrumentálka chce roztančit tanec, který nemůžou vaše nohy vyhrát, snad jenom najednou nechat umřít celou vaší duši. Prostor a vzájemný soulad, který dostává basa, kytara a bicí zároveň svědčí o úžasné profesionalitě a vášni všech tří muzikantů, jak sami říkají, jsou kapelou přátel, na albu si nepomáhají žádným vylepším v počítači. Prostě čistě ruční řemeslná práce.Duda se představuje v polohách zpěvu, které u něho nejsou až tak obvyklé, ale velice mu sluší. Mellerova kytara je ukázkou vysoké preciznosti a lehkosti, Gołyźniakovi bicí všechno dovršují a díky nim pocítíte gradaci.

Černobílý přebal desky podtrhuje rozpor, jak vidět nebo také jak chceme vidět okolo sebe. Každá skladba je vlastně žánrově odlišná a tím všechno dostává na zajímavosti, protože na sebe skvěle dopadají jedna za druhou a na konci vidíte jeden celistvý ostrý obraz.

9 / 10

Tracklist

01 BIRDS OF PREY
02 FEET ON THE DESK
03 SHAPESHIFTER
04 BREAKING HABITS
05 AGAINST THE TIDE
06 TATTOO
07 FLOATING OVER
08 INTO THE WILD

Zostava

Maciej Meller - kytara
Maciej Gołyźniak - bubny
Mariusz Duda - basa a zpěv

Informácie o albume

Žáner: Rock

Dátum vydania: 18.11.2016

Typ: CD, LP

Dĺžka: 43:31

Vydavateľstvo: Rock-Serwis

Webová stránka: http://mellergolyzniakduda.com

Krajina: Polsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2017-03-07 13:00:00

Prečítané: 1200x

Autor: Nikol Návratová

Nikol Návratová

Názory redakcie

Chýba názor redakcie