PITBULLS IN THE NURSERY - Lunatic

Je to taký poznávací znak mnohých francúzskych kapiel, že sa snažia byť svojou tvorbou niekde "inde". Vtláčajú svojej hudbe punc originality a niekedy aj bizarnosti, či avantgardnosti. Nech moje slová potvrdia napr. CARNIVAL IN COAL, GOJIRA, S.U.P, TREPALIUM atď. Od charakteristickej črty hudobnej produkcie svojej krajiny sa nedištancuje ani kvintet s podivuhodným názvom PITBULLS IN THE NURSERY. Rodákov z Rambouillet, neďaleko Paríža, získala pod svoje krídla grécka firma Black Lotus Records a na počiatku roku 2006 vypustila na trh ich debutový album Lunatic.

Čo nám teda títo pitbulovia ponúkajú? Mimoriadne kvalitnú porciu moderného extrémneho kovu s najväčšou prísadou death metalu, no s viacerými inými žánrovými prísadami. Všetko ukáže už po intre nasledujúci song Lunatic Factory, ktorý okamžite priblíži poslucháčovi, čo asi môže od tohoto šialeného komanda čakať. Sprvu sa na neho vyvalí ostrá sekačka, ktorá hneď poukáže na veľmi silný, brutálny a čitateľný zvuk, ktorý je veľkou devízou celej nahrávky. Snáď až na nazvučenie rytmičáku, ktorý je skôr zvukovo vhodný do nejakej US-brutal-rezanice. Inak sound exceletný. Už po krátkom čase však prekvapí prítomnosť najazzovanej vsuvky z vynikajúcou rytmikou. Aby následne kapela začala točiť neuveriteľný riffový kolotoč, v podstate verný smrtiacemu remeslu, avšak s prímesou originálnych, až disharmonických gitarových pasáží, ku ktorým sa kapela počas celého trvania albumu kapela vracia. Následne objavíme aj melodickú stránku kapely v podobe príjemných rozkladov počas dajme tomu refrénu. A to sme ešte len v minúte a pol!!! Na tomto albume sa teda v jednom kuse niečo deje a počúvajúci sa ani na malú chvíľu nemôže nudiť.

Veľkou výhodou tohto šialeného spolku je ich skvelá technika, ktorou zamotajú hlavu každému. Všetky nástroje majú svoj pristor a tak si užijeme skvelé gitarové úlety, prepracovanú hru na base, no a bicie by si zaslúžili jednu celú recenziu len pre seba. Hra bubeníka je proste úchvatná. Neustále sa obmieňa a dostáva už beztak geniálne gitarové pasáže na ešte vyššiu úroveň. A ešte aby som nezabudol. Aj frontman Julien oplýva ozaj skvele naštelovaný death metalovým hrdlom a jeho chropot je super.

Celý album proste plynie spôsobom: jedna bezchybná pasáž za druhou. A musím povedať, že presne takto si predstavujem modernú, progresívnu a kvalitnú death metalovú kapelu. Ešte aj desať-minútový bonus s využitím indického sitáru je výborný a má svoj zmysel na rozdiel od rôznych iných "hidden trackov", ktorých sa dočkáme na mnohých nahrávkach. No proste vynikajúce.

10 / 10

Tracklist

01. Lente Agonie
02. Lunatic Factory
03. W.Crew
04. Impact
05. Corrupt TV
06. Strong
07. Antagony
08. Calibrated
09. Monkey´s Masturbation
10. La Norme
11. In My Veins

Zostava

Julien Foucault – vokály
Simon Thevenet – gitara
Mathieu Commun – gitara
Francois Ugarte – basa
Jerome Farion – bicie

Informácie o albume

Žáner: Progressive Death Metal

Dátum vydania: 13.02.2006

Typ:

Dĺžka: 57:26

Vydavateľstvo: Black Lotus Records

Webová stránka:

Krajina: Francúzsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-03-27 16:17:08

Prečítané: 1309x

Autor: Kamil Adamík

Kamil Adamík

Názory redakcie

Chýba názor redakcie