SOUL DISSOLUTION - Stardust

SOUL DISSOLUTION - Stardust

Keď som na začiatku roku zachytil teaser na nový album SOUL DISSOLUTION, tak si vravím na čo toto? Prečo hneď nespraviť singel alebo niečo podobné? Na čo tie "cavyky" s nejakým teaserom? Po tom čo bola vonku prvá skladba som ale pochopil. Bolo to najmä preto, že vydavateľstvo Black Lion Records chcelo upozorniť, že sa niečo chystá. Niečo skvelé!

Druhý album belgickej formácie SOUL DISSOLUTION totiž zaujme hneď na prvé počutie. Či už, takmer, filmovým introm alebo "len" hudbou čo nasleduje. Najjednoduchšie by sa hudba SD dala opísať ako black metal. Lenže to je tá väčšinová zložka. Album "Stardust" však obsahuje od rocku, cez grunge (občas sa naozaj pripomenie snáď až NIRVANA, nemyslím spevom), melodický death metal až po najčiernejší kov.

Ak si tento album pustíte, tak sa stanú tri veci. Prvá bude, že si zamilujete všetky tie gitarové melódie prechádzajúce do sól. Druhou by mohol byť spev, ktorého blacková poloha, znie síce ako jednoduché depresívne škriekanie, tu to však pasuje skvele. Treťou by boli, ako som vyššie spomenul, rockovo grungeové postupy a najmä zvuk. Toto všetko z albumu "Stardust" robí naozaj výnimočnú vec, ktorá rozhodne má čo povedať.

Na ploche necelých 40 minút sa SOUL DISSOLUTION prezentuje síce len štyrmi songami, plus teda introm a jednou, akousi, klavírnou medzihrou. Aj keď najkratší z nich je titulný "Stardust", tak sa vždy pohybujeme nad siedmymi minútami. Pesničky sú však plné nápadov, melódií a podobného vrstvenia ako napr. predviedli VIOLET COLD.

Dvaja páni s krásnymi pseudonymami Jabawock a Acharan vytvorili dielo, ktoré sa rozhodne oplatí vypočuť. To platí však najmä v tom prípade, že nehľadáte priamočiaru hudbu, ale niečo čo svoju krásu odhalí pri viacnásobnom vypočutí. Nuž a kto by hľadal ešte niečo zložitejšie, určite má debut, ktorý takýchto zakutí má predsa len viac.

9 / 10

Tracklist

1. Vision
2. Circle of Torment
3. Stardust
4. Mountain Path
5. The Last Farewell
6. Far Above the Boiling Sea of Life

Zostava

Jabawock - všetký nástroje, doprovodný spev
Acharan - spev

Informácie o albume

Žáner: black metal

Dátum vydania: 25.3.2018

Typ: CD

Dĺžka: 38:30

Vydavateľstvo: Black Lion Records

Webová stránka: https://souldissolution.bandcamp.com/

Krajina: Belgicko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2018-05-02 14:58:42

Prečítané: 1242x

Autor: Michal Lukáč

Michal Lukáč

Názory redakcie

Chýba názor redakcie