WINE FROM TEARS - Glad To Be Dead

WINE FROM TEARS - Glad To Be Dead

Temnota zahalila okolie a chvíľka záhubnej poézie nastáva… WINE FROM TEARS (v preklade: "Víno zo sĺz") je názov jednej ďalšej kapely na ruskej doomovej scéne. A hoci v tejto krajine prevláda väčšinou funeralová tvorba, tak doska "Glad To Be Dead" evokuje skôr dostupnejší melodic doom/death metal - štýl produkovaný napríklad SWALLOW THE SUN či SATURNUS.

Album sa po atmosférickom, plne inštrumentálnom intre rozbieha za výborného zvuku, v objatí zaujímavej kulisy; sťaby krištáľovej jaskyne. Rozloženie nástrojov je vcelku čitateľné a počas plynutia dosky sa skoro nemení. Prvá gitara rozpráva len smutné príbehy, pomaly „melodizuje“ vo všemožných motívoch, sem-tam vybrnkáva a vy si len musíte zvyknúť na jej výraznosť, čo by nemal byť problém. Druhá gitara funguje väčšinou ako doprovod. Dôležitú rolu hrajú i klávesy - tie sa nielenže zapájajú do štruktúry skladieb, ale často ich aj otvárajú, ukončujú a majú proste dosť priestoru.
Vokál spĺňa takmer všetky kritériá daného štýlu (primárne deathový grunt, sekundárne v čistých polohách, škrekov žiaľ minimum), ale jeho autor by na kvalite (najmä spevov) mal ešte popracovať. Textovo je to priam až klišé (depresia, psychická bolesť, smútok a nejaké to premýšľanie), ale v doommetale sa snáď inak ani nedá.Počet skladieb sedem + intro beriem ako štandard. Na to, že album zahŕňa len jednu 10-minútovku a zvyšok sú v priemere 6-ky až 7-ky, je aj dĺžka 50 minút v úplnom poriadku. Vlastne sa ešte pristavím pri finálnom songu "Silence No More", ktorý je tu bezkonkurenčne najrýchlejší. Niekto by ho mohol brať ako bonus, ja však ako plnohodnotnú poctu známym gothicmetalovým legendám. A potešil aj čistý ženský spev).

WINE FROM TEARS vyprodukovali solídne, kompaktné dielo a je vidieť, že nie sú žiadni amatéri. Dal by som si ich aj naživo. Bežný poslucháč (dokonca aj ten metalový) sa pri názve "Glad To Be Dead" len tak dobrovoľne mŕtvym nestane, doomeri však budú svojim spôsobom potešení.

8 / 10

Tracklist

1. For Those Who Died Asleep
2. Allergic Sun
3. What Are You Waiting For?
4. In Memory Of The Truth
5. Let Me In
6. Like A Fallen Leaf
7. The Light At The End Of The World
8. Silence No More

Zostava

Alexej Nesterov - vokály, gitara
Alexandr Kudrjašov - gitara
Evgenija Nesterova - klávesy
Denis Chodyrev-Veližanin - basa
Igor Andreev - bicie

Informácie o albume

Žáner: Melodic Doom/Death Metal

Dátum vydania: 17.06.2013

Typ: CD

Dĺžka: 50:32

Vydavateľstvo: BadMoodMan Music

Webová stránka: http://winefromtears.bandcamp.com

Krajina: Rusko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2013-07-04 23:42:15

Prečítané: 1683x

Autor: Marek "Fajo" Falat

Marek

Názory redakcie

Chýba názor redakcie