MANOWAR - Eric a Karl

Bohové války přicházejí

MANOWAR - Eric a Karl

V pátek, 6. 10. vydali Manowar své nové EP "The Sons Of Odin". A při té příležitosti se management skupiny rozhodl, že udělá pár dní před vydáním tohoto épéčka v Praze pre-listening session spojenou s menší tiskovkou. Na tu se dostavili pánové Eric Adams (zpěv) a Karl Logan (kytara), kteří odpovídali na všetečné dotazy přítomných novinářů. Po skončení tiskové konference jsem si vzal stranou ještě Erica a pokračoval v příjemném povídání. A tak teď máte před sebou skoro kompletní záznam z mého diktafonu. Samozřejmě, v písemné podobě.

Vaše nové album "Gods Of War" bude vycházet v lednu. Proč vychází v těchto dnech EP?
Eric: Na albu se právě pracuje. EP je taková malá ochutnávka toho, co přinese "Gods Of War". Na desce budou i skladby z EP, ale v jiných verzích. Kvůli Karlově nehodě se posunulo vydání alba a tak jsme cítili, že je potřeba udělat něco zvláštního pro fanoušky. Najednou vzniklo něco jako je Pán prstenů, akorát že v hudbě. Nevíme, kdy to skončí, ale víme, že to bude zatím pokračovat. Je to další kapitola v knize Manowar, kterou stále píšeme. V New Yorku právě Joey (DeMaio) a Scott (Columbus) ve studiu dokončují své party. Naše práce byla přijet sem se na vás všechny podívat.

Byli jste nějak ovlivněni při komponování zkušenostmi z hraní se symfonickým orchestrem při vašem loňském vystoupení?
Karl: Ovlivnilo to způsob, jakým přistupujeme k našemu živému vystoupení. Vždycky jsme byli kapelou, která byla ovlivňována klasikou. Což je stále vidět. Spolupráce s českým orchestrem byla velmi zvláštní a příjemná a velmi profesionální zkušenost.

Část skladby "King Of Kings" je velice silně ovlivněna orchestrem. Jak bude tato skladba znít na živo při neúčasti orchestru?
Eric: Zatím jsme to živě bez orchestru nehráli. Když jsme hráli na Earthshaker v Německu, tak s námi byl orchestr i sbor. Živé vystoupení jsme zatím nepřipravili, takže nevím, co se stane a nemůžu na to zatím odpovědět.

Byly už nahrány orchestrální části alba?
Eric: Ano, části s orchestrem pro nové album už jsou nahrané. Můžu vám prozradit, že nové album bude mnohem víc epičtější.

V současné době spousta kapel využívá spolupráce s orchestrem, počínaje Deep Purple, konče Metallicou. Je použití orchestru vaše vlastní rozhodnutí nebo jde o inspiraci?
Eric: Manowar byla první kapela, která kdy nahrála plně digitální album, Manowar byla první kapela, která natočila něco ve zvuku 5.1, Manowar je první kapela, která použila prvky klasiky v true heavy metalu. Lidé už léta kopírují Manowar. A to je v pořádku.

Jak jste nahrávali nové album?
Eric: Nové album jsme nahrávali tak, že jsme nahráli každý svoje party zvlášť. Ale v místnosti byli vždy ostatní členové skupiny a když já zpívám, jsou čtyři zpěváci v Manowar, když Karl hraje na kytaru, tak jsou tam čtyři kytaristi, stejně tak jsou čtyři basáci, čtyři bubeníci. A pak si sedneme a říkáme, to bylo dobrý, tohle stálo za hovno. Prostě všichni čtyři dohromady rozhodneme o tom, co je nejlepší pro fanoušky. Je těžké dneska získat čistý zvuk, kdybychom nahrávali všichni čtyři najednou.

Atlantic chystají luxusní reedice vašich starých alb. Podíleli jste se na těchto reedicích?
Eric: To jsem ještě neslyšel. O albech, které vydal Atlantic, nic nevím. Možná se u příležitosti vydání našeho nového alba snažili vydat nějaké remasterované věci, ale my o tom nic nevíme. Ostatně, není to poprvé, co by mě překvapili.

Co mají Manowar připraveno v souvislosti s novým albem a chystaným turné?
Eric: Když budeme hrát v březnu v Německu, tak každý fanoušek, který přijede z jiné země než z Německa, pokud se zaregistruje na www.manowar.com, tak získá informaci, jak od nás dostane tričko zdarma. Snažíme se dělat věci jenom pro naše fanoušky. 
Karl: Na CD bude otvírací booklet, jsou tam nějaké nové obrázky, na EP je rozbalovací plakát, budeme cestovat náklaďákem, na kterém je namalován obrázek z alba. Do soutěže dáme i speciálně upravenou motorku, ale nikdo z vás tady to nemůže vyhrát (smích), dělám si jenom srandu.

Chybí vám staré vinyly?
Eric: Trošku nám chybí, hlavně kvůli jejich velikosti, ale naše alba samozřejmě vydáváme na vinylech.

Zdálo se mi, že zvuk kytar na novém EP je nějaký jiný, silnější. Je to tak?
Karl: Budeme si zakládat firmu na výrobu kytar a budeme vyrábět kytary, dvě jsem sám navrhnul. To, co jste slyšeli na EP, je právě zvuk těchto kytar. Dobrý postřeh, konečně si toho někdo všimnul (smích).

Můžeš něco prozradit o DVD, které v listopadu vychází?
Eric: Už jsem ho viděl celé hotové, asi 45 minut je hlavně o fanoušcích. Na DVD je celkem asi šest a půl hodiny záznamu natočeno 27 kamerami a všechno high-definision. Je to to nejlepší, co může být, lidi, kteří nebyli na show mohou mít pocit, díky záběrům ze všech úhlů, jako by na té show byli. Zvuk je samozřejmě 5.1., bude to neuvěřitelný zážitek. Každý, kdo si koupí DVD, automaticky vstupuje do soutěže o motorku, v DVD je registrační číslo, kterým vlastně vstoupíte do soutěže.

Je možné na DVD přepínat pohledy jednotlivých kamer?
Karl: Myslíš, jako v pornofilmech? (smích) 
Eric: Ne, myslím, že ne. Nevím o tom. Ale je to dobrý nápad.

Byli jste vy sami fanoušci nějaké kapely?
Eric: To je dobrá otázka, jestli jsme byli fanoušci. Já jsem vždycky byl fanouškem Deep Purple a stále jsem, Ian Gillan byl pro mě idol. 
Karl: Já jsem hrál šest let v revival kapele, tam jsem se naučil hrát hodně z toho, co teď hraju.

Nosil jsi na koncerty tričko Deep Purple?
Eric: Je velmi těžké sehnat dobré tričko Deep Purple, ale když se pohybujete v hudebním průmyslu, tak to jde… (smích).

Album, které tvoříte, je metalovou operou. Je těžké tvořit koncepční album?
Eric: Já nevím, já písničky nepíšu. V Manowar jsem od samého počátku a vím, že vše, co děláme, je pro nás výzva, jak se dostat na vyšší úroveň, soustavně přemýšlíme o tom, co bychom mohli udělat proto, abychom ohromili naše publikum. Hlavně chceme udělat něco, co žádná jiná metalová kapela nedokáže udělat.

Chystají členové Manowar nějaký sólový projekt a můžete se vůbec účastnit sólových projektů, nejste nějak smluvně vázáni?
Eric: Scott právě pracuje na sólovém projektu. Nechci o tom víc mluvit, někdy v průběhu příštího roku by to mělo být vydáno. A samozřejmě můžeme mít vlastní projekt, už jsme o tom i společně mluvili, navzájem se v tomto podporujeme. Ale je pro nás velice obtížné najít nějaký volný čas, abychom se plně věnovali něčemu jinému než Manowar.

Nebudou Manowar někdy vydávat svůj komiks, nějaký Manowar-příběh?
Eric: Už bylo před časem navrženo mít komiksy, ale nevím, co se s tou myšlenkou stalo. Ale stále ta možnost existuje.

A zajímáte se o komiksy?
Eric: Ne, já se spíš zajímám o hudbu. 
Karl: Byla doba, kdy Kiss zapomněli, že jsou hudebníci a chtěli být vším. Mě to nezajímá, protože já se nechci vidět jako komiksový hrdina.

Takže se nedočkáme žádných akčních figurek Manowar?
Eric: Doufám, že ne (smích).

Vytváříte koncepční album, myslíš, že muzikanti potřebují nejdřív nabrat nějaké zkušenosti, aby mohli pracovat na koncepčním albu?
Eric: Píšete, to co cítíte celou dobu. Joeyho něco napadne uprostřed noci, Karla napadne něco uprostřed noci a já jsem ten, komu uprostřed noci zavolají. Kouzlo studia začne fungovat. To co se má stát se stane, proto se tomu říká kouzlo, najednou čtyři členové kapely myslí jako jeden. 
Karl: Máš pravdu, že kapela potřebuje určitý vývin, napsat jednu skladbu je strašně jednoduché. Když se bavíme o koncepčním albu, vždycky mě napadne Alice Cooper a jeho první alba, kdy každá z jeho skladeb vypráví nějaký příběh. Dohromady všechno musí dát jeden příběh a ne jenom jednu skladbu.

Na videu byly vidět souboje Vikingů, nechystáte něco podobného i při vašich vystoupeních?
Eric: (smích) Ty jsi mluvil s Joeym? Takovéhle informace nesmím podávat. Ale jsi první, kdo to slyšel. Jsou to velmi talentovaní lidé, kaskadéři, kteří se účastnili třeba natáčení filmu Statečné Srdce. To je všechno, co vám mohu říct.

Budou se členové Manowar těchto vikingských soubojů účastnit?
Eric: (smích) Právě se nám dělají nové obleky, ještě jsem neviděl ani jejich návrhy. Uvidíme, jediné, co můžu garantovat, je to, že na sobě budu mít kůži(smích). Další Manowar show bude opravdu vrchol, bude to něco, o čem budou lidi hodně mluvit.

"The Sons Of Odin" je vaše první EP. Proč jste se ho rozhodli vydat zrovna teď? Po více než čtvrtstoletí existence Manowar?
Eric: Rozhodli jsme se vydat EP, naše první, jak jsi řekl, kvůli Karlovu zranění. Bylo nám jasné, že fanoušci jsou již opravdu hladoví po novém materiálu, a tak jsme se rozhodli vydat aspoň tyhle čtyři skladby, jako takovou menší ukázku toho, jak bude deska vypadat. Na albu pak budou trochu jiné verze těchto písní.Tohle je tedy taková speciální edice, něco nového, jako to dělají jenom Manowar. A také k tomu dáme asi 25minutové video, na kterém jsou nějaká vystoupení a zkouška Heart Of Steel, z České republiky, a tak dál. Myslím, že je to něco, co jsme nikdy předtím neudělali a přišli jsme s tím teď jenom proto, abychom potěšili naše fanoušky a poděkovali jim za to, že museli tak dlouho čekat. Dostal jsem třeba mail od jednoho fanouška, který se nás ptal, proč nevyjedeme na turné s Rossem, když je Karl zraněný. Ale my jsme jako bratři, všichni jsme velcí přátelé, a prostě bychom to nemohli Karlovi udělat. Představ si, že sedíš doma a ostatní jsou na turné, to by tě sralo. Tohleto byla prostě nejlepší cesta, jak udělat všechny své přátele šťastnými.

V současnosti pracujete i na svém dalším albu "Gods Of War" Objeví se na něm nějaké experimenty, jako třeba na "Warriors Of The World", kde byly skladby jako "Nessun Dorma" či "An Amercian Trilogy", které nejsou zrovna typickými skladbami Manowar?
Eric: Ano, to opravdu nebyly typické písničky. Podívej se, vždycky jsme se snažili dělat něco nového, po celou naši kariéru. Nemůžu ti říct, jestli teď uděláme něco podobného, protože na desce se ještě pracuje. Můžu ti říct, že to co jsme udělali je velice heavy a hodně epické. Je to o bozích války. Minulých i přítomných. Bájných i opravdových. A to je důvod, proč jsme to začali dělat. Můžeme mluvit o Odinovi, můžeme mluvit o Valhalle, a takhle můžeme pokračovat pořád dál a dál. A zjistili jsme, že to nemá konce. Začali jsme přemýšlet, jak to ukončíme. Jak z toho uděláme příběh, který se vejde jen na jednu desku? Není to rozhodně jednoduché.

Řekl jsi, že nová deska o mytologických ale i o skutečných bozích války. Kdo je pro tebe tedy tím největším reálným bohem války?
Eric: Všech směrech naprosto apolitičtí. A tak, když říkám skutečný bůh války, nemyslím třeba prezidenta Bushe, i když podle mne do toho úřadu nepatří. Ale o těchto lidech teď nemluvím. Mám na mysli třeba mého učitele, mám na mysli mého šéfa, tvého šéfa. Člověka pro kterého pracuješ, a který s tebou zachází jak s hovnem a tobě je z něj každý den na nic. A nebo tvůj učitel, který ti pořád říká, tohle nesmíš a tohle nesmíš a tohle nesmíš. Tak ať jde do prdele. Tohle jsou lidé, s kterýma musíš bojovat každý den. Čili jsou tam takovéhle příběhy, ale samozřejmě i mytologické věci. Mělo by to být v určité rovnováze. Už máme hotové nějaké skladby a jsou opravdu silné. Zatím ti nemohu říct žádná jména, ale ty věci jsou fakt dobré. A jednu z těch písní chceme natočit ve dvanácti jazycích! Bude to těžké, ale myslím, že by to mohlo být hodně dobré.

Myslím, že to bude ale velice těžké...
Eric: To bude. Ale můžu si za to sám.

Když už se bavíme o "Gods Of War", můžeš mi říct něco málo o titulní písničce?
Eric: Je to Joeyho nápad. Když jsem to slyšel, řek jsem si, tohle je ta správná, divoká píseň. Tohle jsou Manowar. Když jsem to poprvé slyšel, říkal jsem si, kurva, tohle je vážně dobré. To je fakt silné.

V listopadu vyjde vaše další DVD. Schválně jsem zkusil vaše DVD spočítat a vyšlo mi, že to následující bude již šesté, které jste vydali v průběhu šesti let...
Eric: Ano vím, máš pravdu. Děláme to, protože fanoušci je po nás stále chtějí. Stále nám píší na různá fóra a podobně a chtějí vidět nějaké záběry ze zákulisí. Můžeš si sice sednout a říct jim, co se tam děje, ale myslím, že je lepší, když to sami vidí. A tak jsme natáčeli pořád, každou noc. Kdykoliv jsme měli zkouška, natáčelo se, kdykoliv jsme měli koncert, natáčelo se, když byl v autobuse nějaký večírek, taky jsme to natočili. Cokoliv se v zákulisí dělo, to jsme natočili. Týká se to i různých maličkostí, které nejsou normálně vidět. A naši fanoušci se na ně teď můžou podívat. A myslím, že fanoušci to opravdu chtějí. Možná ne, možná se pletu, ale myslím, že fanoušci se chtějí vidět v televizi. Myslím, že to prostě chtějí vidět. A to je důvod, proč stálo Earthshaker DVD tolik času. Ale je to všechno pro fanoušky. I to co se děje za scénou je součástí naší show.

Říkáš, že jste natáčeli pořád, každou noc. Nenapadlo vás, že byste třeba zkusili udělat taky seriál, jako je třeba The Osbournes? 
Eric: (smích) Jsi první, kdo se mne na to ptá. Myslím, že v Americe by tohle nepochopili, Evropa je totiž mnohem ironičtější. A hodně televizních pořadů se dělá v Americe, jako třeba právě The Osbournes. A víš co? Nechci někoho následovat. Nechci říkat, oni to udělali, měli bychom to udělat taky. Chci být tím, kdo řekne pojďme, uděláme tohle. A ostatní lidi pak řeknou, hej, to je dobrej nápad a udělají to taky. Čili myslím, že žádný seriál nám nehrozí.

Máte spoustu fanoušků po celém světě. Chtěl bych se tě tedy zeptat, jestli jsou nějaké rozdíly mezi fanoušky z různých kontinetnů?
Eric: Ano, určitě jsou mezi nimi rozdíly. Ale všichni jsou naší rodinou. Víš, já osobně mám velkou rodinu. Mám sedm sester a tři bratry, ale všichni bydlíme úplně jinde, v různých státech USA. Ale jednou za čas se přesto všichni sejdeme. Například teď má můj otec 82. narozeniny, a tak se všichni sejdeme. A myslím, že s Manowar je to stejné. S naší metalovou rodinou. Když se sejdou všichni fanoušci, z různých států. Například Earthshaker. Tam za námi přijeli fanoušci z 37 zemí, například i lidé z Japonska, z Brazílie, to je šíleně dlouhá cesta, z Austrálie, taky strašně daleká cesta. A to je naprostá bomba. Je vidět, že vztah, který máme s fanoušky je nezničitelný. Víme, komu vděčíme za to, jaký je náš život, naše kariéra.

Ještě se vrátím k DVD. Mnoho fanoušků tvrdí, že všechny části "Hell On Earth" si jsou dost podobné. Co ty na to?
Eric: Jasně, určitě jsou si svým způsobem podobné. Všechno to jsou Manowar, všechno to jsou naše show. Ale nevím, nevím, jestli s tím můžu úplně souhlasit. Ano, jsou si podobná, protože tam jsou naše vystoupení, ale všechno je jiné díky samotnému procesu nahrávání, díky reakcím fanoušků. Občas jsou to opravdu kouzelné okamžiky, které se stanou když hrajeme a natáčíme to. Jako například poslední dvě DVD. Byla tam například sekce, kde byly jen akustické kytary, Joey hrál na akustickou basu, Karl měl dvanáctistrunnou kytaru. Hráli jsme takhle Courage a Master Of The Wind. Písničky, které jsme takhle chtěli vždycky udělat. Dalo by se říct Manowar Unplugged. A kdyby se tohle nenahrálo, spousta lidí by o to přišla. Třeba v Anglii, kde jsme tehdy nebyli. A pro anglické fanoušky, kteří nás tehdy neviděli je DVD možností tohle taky zažít. Ale samozřejmě jsou si ty DVD v něčem podobné, protože vystoupení jsou vystoupení a některé písničky prostě musíš hrát po každé. Některé písničky chtějí lidé pořád, třeba Black Wind, Fire And Steel, to musíš hrát každý večer. Battle Hymns taky musíš hrát pokaždé, Manowar musíš hrát pokaždé, Hail And Kill musíš taky hrát pokaždé. A tak jsou tu některé skladby, které jsou na každém DVD, ale takové jsou prostě koncerty.

Pokud vím, tak ty jsi dokonce natočil i lovecké DVD. Můžeš mi o něm něco říct?
Eric: Sežeň si ho! (smích) Zachycuje mne, když zrovna nejsem s Manowar. Mám opravdu velmi, velmi, velmi rád, když můžu jít do lesa s lukem přes rameno a lovit. To opravdu miluji. Pokaždé když večeřím, tak jím něco, co jsem si sám ulovil. Něco, co jsem zabil, něco co jsem ulovil v lese. Očistím to, přinesu domů, nakrájím na steaky, zmrazím a pak sním. A nakonec to třeba dám i někomu, kdo to potřebuje. Chodit do lesů a lovit je úžasné. U nás, ve státě New York, jsem také pohanským instruktorem. Učím tam lidi, že když máš dost jídla, nemáš zvěř lovit. Dívej se na ní, užívej si ten pohled, ale nezabíjej ty zvířata. Ale občas musíš zabít něco i tak. Musíš zabít to zvíře, aby ono nezabilo tebe. Třeba, když potkáš divoký prase. Když proti tobě stojí 200 kilový divočák, tak je přece jenom lepší ho trefit (smích). Buď já nebo on. Ale to je na tom právě to vzrušující. Není to, jako když jdeš s puškou a vystřelíš. S lukem to je podstatně těžší. Když čekáš a míříš a musíš pořád držet tětivu napnutou. Musíš čekat na zvíře a tiše jít a vystřelit. A říkáš si pojď ke mně, jen pojď. Je to pro mně výzva. Je to něco, co opravdu miluji. Fanoušci se mne často ptají, co dělám ve svém volném čase. Tak tohle je přesně ono. Tak jsme začali uvažovat o tom, že uděláme DVD o lovu a nakonec jsme si řekli proč ne? A pak už šlo jenom o to, najít někoho, kdo to bude filmovat. Můžeš mne tam vidět střílet muflony, buvoly a hlavně ptáky. Taky tam lovím ryby lukem. A tohle všechno je na tom DVD. Ano, uvidíte mne tam zabíjet. Ale já se za to nestydím, je to součástí přírody. Za tím budu stát, dokud budu na světě. Jedině, pokud jsi vegetarián, tak nepotřebuješ maso. Ale zase jíš rostliny a tím, že jíš nějaké rostliny zabíjíš ty zvířata, která by ty rostliny jinak snědla. To jsou mé argumenty. Zkus si to DVD sehnat, určitě se ti bude líbit. K celému DVD jsem taky složil hudbu. Nahrál jsem to ve svém studiu, většinu částí jsem sám i hrál. A byla to zábava. Snažil jsem se napsat takovou hudbu, aby sis při jejím poslechu připadal, jako kdybys byl přímo na místě.

Jaká je tvá oblíbená skladba Manowar?
Eric: To je těžká otázka, hodně těžká. Dívám se totiž na ty písničky, jako kdyby to byly moje děti. A můžeš si snad vybrat své oblíbené dítě? Můžeš snad říct svým dětem tebe mám rád a ty jdi do hajzlu? Čili je pro mne těžké vybrat jednu skladbu. Mám rád hodně písniček.

A oblíbené album?
Eric: Naše poslední album, Warriors Of The World. Ale je to jen můj osobní názor. Existuje spousta lidí, kteří mají rádi "King Of Kings", spousta lidí má ráda "Battle Hymns". Každý fanoušek miluje prostě jinou desku, kde zná každou skladbu, od začátku až do konce. Pro mne je to ta poslední deska. Ale ještě samozřejmě nevím, jak dopadne naše nové CD.

Věřím, že po vydání nového alba to budou skladby z "Gods Of War"...
Eric: (smích) Nevím, to skutečně nevím, uvidíme. Ale můžu říct, že píseň "Gods Of War" miluji už teď.

Myslím ale, že je přirozené, že se snažíte udělat každé album lepší než to předchozí a proto je nové album vždycky nejoblíbenější.
Eric: Ano, myslím, že máš pravdu. Občas jsou na desce nějaké věci, které úplně nemusím, ale třeba se zase líbí ostatním. Jak říkám, v tu chvíli jsme v kapele 4 kytaristi, 4 zpěváci, atd.

Máš radši práci ve studiu nebo tour?
Eric: Tour, naprosto jednoznačně. Protože, když jsem ve studiu, pořád jen něco zkouším. Mám osm skladeb a ty pořád zkouším. A je to pořád to samé. Pak dostanu dalších osm skladeb a zkouším zase ty. Z toho pak vybíráme nějakých asi dvanáct skladeb. Zkoušíme různé varianty a pak se o tom navzájem bavíme. Myslíš že tohle je nějak zábavný? Ne, stojí to za hovno. Mnohem radši hraju živě. Mám na tom rád tu spontánnost, nikdo mi nevyčítá, když zkouším nové věci. A ve studiu nejsou žádný ženský (smích).

Hraješ v Manowar už dlouhou dobu. Zmiňoval ses, že máš velkou rodinu. Jak snášeli tvoji rodiče to, že ses stal členem Manowar?
Eric: Skvělá otázka. Moje máma vždycky podporovala mojí kariéru. Koupila mi první kytaru, ale nikdy nepřišla na koncert, nikdy neviděla vystupovat Manowar, nikdy mne neviděla hrát. Přitom slyšela každý album, protože jsem jí ho dal. Měla samozřejmě vždycky radši ty pomalejší písničky. Často k nám domů chodili fanoušci a chtěli moje číslo. Ale máma ho nikdy nikomu nedala, a tak mě vlastně chránila. A byla na mě hrdá. Můj otec mě chtěl ostříhat. Poslouchal nahrávky, chodil na koncerty. Ale vždycky jen na zvukovou zkoušku, vždycky zjistil, že je to moc hlasité a zase odešel. A přišel vždy jen, když jsme vystupovali někde poblíž našeho města, ale nikdy mě nedoprovázel na žádné tour. Můj otec byl absolutně proti tomu, abych tohle dělal, dokud nezjistil, že to budu stejně dělat dál, a že nezáleží na tom, co o tom on říká. A až pak mi dal požehnaní a začal mne podporovat. Porozuměl tomu, co dělám.

Co nejvíc ovlivnilo tvé rozhodnutí věnovat se muzice?
Eric: Myslím, že hlavně sledování Deep Purple, byl jsem totiž jedním z jejich fanoušků. Úplně jsem se do nich zbláznil, před jejich vystoupením jsem spal ve spacáku na místě koncertu. Tehdy jsem si uvědomil: "tohle je to, co bych chtěl dělat!". I když mi ještě nebylo jasné, kolik práce to dá, teď už to vím.

Která alba byla podle tebe nejdůležitější v historii metalu?
Eric: S Manowar nebo bez Manowar? (po chvíli přemýšlení) Dark Side Of The Moon (Pink Floyd), které miluji a myslím, že je velmi inspirativní. (další přemýšlení) Patrně White Album od Beatles. To změnilo hudbu, změnilo styl hudby. Neříkám, že to změnilo metal, ale změnilo to celou hudbu.

Který okamžik byl tím nejsmutnějším a který tím nejveselejším ve tvém životě?
Eric: Nejsmutnějším momentem byla smrt mojí matky. To se stalo během nahrávání naší poslední desky. To bylo nejsmutnější období v mém životě. A nejveselejší? V životě mne potkalo mnoho šťastných okamžiků, ale jedním z nejšťastnějších bylo narození mého syna. Určitě. Prostě život a smrt.

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li: Eric Adams, Karl Logan

Webová stránka:

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2006-10-10 03:20:07

Prečítané: 1399x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie