MASTER - Paul Speckmann a Zdenál

MASTER - Paul Speckmann a Zdenál

Kromě české rockové a metalové špičky se na festivalu Rock Nářez 2005 objevila i jedna kapela ze zahraničí. Tou skupinou nebyl nikdo menší než americká death metalová legenda Master. I když i ta je v současnosti více česká než americká. Ústřední postavou je sice Paul Speckmann, ale pro toho je Česko vlastně jeho druhým domovem. No a zbytek Masteru tvoří momentálně dvojice muzikantů z bzenecké kapely Shaark – Alex (kytara) a Zdenál (bicí). Ale ať už považujete tuto formaci za českou či americkou, nechat si ujít možnost prohodit pár slov s touto živoucí legendou death metalu by se rovnalo těžkému hříchu.

Nejdřív bych se chtěl zeptat, jak ses vůbec seznámil s Paulem Speckmannem?
Zdenál: To je jednoduché. To bylo před dvěma lety. Paul chtěl dát znovu dohromady Master a natočit desku. To bylo myslím v srpnu díky Petru Nejezchlebovi. Ten zrovna s Paulem nahrával ve studiu a zavolal mně, jestli bych tu desku nenabubnoval. Tak jsem souhlasil...

S Paulem hraješ teprve něco přes rok, ale přesto se tě zeptám, jak se spolupracuje s takovou legendou, jakou Paul bezesporu je?
Zdenál: Dobře. Paul je hlavně profesionál se vším všudy. Má perfektní přístup ke skládání muziky, je maximálně připravený. Když se natáčelo "The Spirit Of The West", tak přišel do studia už s hotovým materiálem. Takže to bylo v pohodě. Všech jedenáct písniček nebo kolik.

Jaký názor na tvoje a Alexovo účinkování v Master mají tvoji kolegové ze Shaark?
Zdenál: Kluci to berou úplně v pohodě. Hlavně je tady výhoda, že Paul má v cizině jméno a my se vlastně i díky tomu snažíme protlačit Shaark víc ven. Dostat se na nějaké prestižní festivaly – třeba Fuck To Commerce. Hlavně ale Paul spolupracuje i s textama, upravuje anglické texty, aby to bylo správně v angličtině.

Teď otázka na tebe Paule, v létě budou Master hrát asi jen na 6 festivalech, a tak bych se chtěl zeptat, proč jsi si vybral zrovna Rock Nářez?
Paul: Ve skutečnosti jde vlastně o velbloudí výběr. Každé léto, každé letní vystoupení je otázkou velbloudího výběru. Velbloudí výběr znamená, že se snažíme hrát pokaždé jidne, pokaždé jiných festivalech. Nejezdit na stejné místa dvakrát za sebou. Ale tohle je skvělý festival. Opravdu skvělý.

Bohužel ale na vaše vystoupení nevyšlo moc počasí...
Paul: To jo. Počasí je na hovno. Ale stejný problém jsme měli minulý rok na festivalu Fuck To Commerce, kdy pršelo celý pátek a celou sobotu. A tisíce lidí stály venku úplně promočení.

V historii Master se vystřídalo mnoho sestav. Která z těch minulých byla podle tebe nejlepší?
Paul: Ta současná. Nejlepší sestava je určitě ta současná. Ale existovala ještě jedna skvělá sestava a to byla ta úplně první. A ta současná je stejně dobrá. Ty ostatní sestavy, to byli spíše takoví hostující muzikanti nebo lidé, kteří přes noc zmizeli z mého života. Chápeš. Takže nejlepší byla ta první sestava a ta současná.

Informácie o rozhovore

Odpovedal/-li:

Webová stránka:

Informácie o rozhovore

Uverejnené: 2005-06-16 02:26:07

Prečítané: 2075x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie