BLIND GUARDIAN - Imaginations Through the Looking Glass

Najnovším počinom nemeckej speedmetalovej jednotky Blind Guardian je dvoj-DVD Imaginations Through the Looking Glass. Musím podotknúť, že počinom veľmi podareným, pretože jeho spracovanie (či už grafické, obsahové alebo technické) je jedno z najlepších, aké som kedy videl. Kapelu samotnú Vám určite predstavovať nemusím, keďže ako jedna z mála formácií funguje od svojho oficiálneho začiatku v nezmenenej zostave a jediné, čo sa občas obmieňa sú hosťujúci hudobníci (basgitara, klávesy). DVD zachytáva minuloročné vystúpenie Blindu z nemeckého Coburgu, na ktorom sa ako jedna z mnohých predkapiel zúčastnila aj slovenská formácia Galadriel. Na prvom disku sa nachádza hlavná časť, čiže samotný koncert ktorý trvá niečo málo vyše dvoch hodín. Tento je až puntičkársky dobre spracovaný (o odohraní nehovoriac), práca kameramanov a strihača je absolútne profesionálna a zvuk je nasnímaný nadmieru kvalitne. Jediné, čo ma trochu sklamalo, bolo rozloženie do formátu 5.1. Z centrálneho reproduktora totiž znie spev v zhruba rovnakej hlasitosti ako z predných + zvuk rytmičáku, čo mi príde trochu divné, ale budiž... Drobná poznámka. Pokiaľ DVDčka pozeráte na počítači, prvý disk tohto dvoj-DVD si nepúšťajte cez WinDVD. Tento inak výborný player má voči nemu nejaké výhrady a zvuk má kolísavú úroveň. Inde je všetko v absolútnom poriadku. K výberu skladieb a ich interpertácii niet čo dodať. Uvidíte a vypočujete si 20 dokonale odohraných hitoviek z pera Hansiho a Andrého, pričom asi ani jeden album neostane nepovšimnutým. Lepší výber sa zostaviť asi ani nedal... DVD č.2 nás zavedie do zákulisia príprav coburgského festivalu. Dokument je v nemčine, ale našťastie s možnosťou zapnúť si anglické titulky. Rovnako sa tu nachádzajú štyri bonusové songy, ktoré na koncerte nezazneli, slideshow s fotografiami a rozhovory s členmi kapely.

Kapitolou samou o sebe sú obal DVD a booklet. Sú priam strhujúco krásne spracované a to najmä výtvarne. Obrázky fantasy bytostí prevažne inšpirovaných Tolkienom (ako inak) ma dokonca prinútili na niekoľko minút pozastaviť koncert a poriadne si ich prezrieť. Hlavne Gandalf s fotoaparátom stojí za to :) Krajší obal som proste zatiaľ nevidel a asi už ani neuvidím. Aspoň teda do vydania ďalšieho DVD Blind Guardian.

Podčiarknuté – sčítané: Máme tu ďalšie DVD, ktoré treba mať. Precízne odohraný a spracovaný koncert, vyčerpávajúco podrobný dokument a zaujímavé rozhovory - to sú dôvody, prečo ho treba mať a grafické spracovanie je dôvodom pre jeho kúpu. Čo viac môžeme chcieť?

10 / 10

Tracklist

Disk 1:
1. War of Wrath
2. Time Stands Still (At The Iron Hill)
3. Banish From Sanctuary
4. Nightfall
5. The Script For My Requiem
6. Valhalla
7. A Past And Future Secret
8. Punishment Divine
9. Mordred's Song
10. The Last Candle
11. Bright Eyes
12. Lord Of The Rings
13. I'm Alive
14. Another Holy War
15. And Then There Was Silence
16. Somewhere Far Beyond
17. The Bard's Song (In The Forest)
18. Imaginations From The Other Side
19. And The Story Ends
20. Mirror Mirror

Disk 2:
1. Majesty (Wacken 2002)
2. Into The Storm (Stuttgart 2002)
3. Welcome to Dying (Stuttgart 2002)
4. Lost in the Twilight Hall (Stuttgart 2002)
+bonusy

Zostava

Hansi Kürsch - spev
Andre Olbrich - gitary
Marcus Siepen - gitary
Thomas Stauch - bicie
Oliver Holzwarth - basa (hosť)

Informácie o albume

Žáner: Power Metal

Dátum vydania: 14.06.2004

Typ:

Dĺžka: 218:41

Vydavateľstvo: Virgin Records

Webová stránka:

Krajina: Nemecko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-01-13 23:31:44

Prečítané: 1591x

Autor: Laco Rešovský

Laco Rešovský

Názory redakcie

Chýba názor redakcie