EXODUS, Arcania, Exorciphobia

EXODUS, Arcania, Exorciphobia

První půlka června je v České republice ve znamení thrashmetalových legend. Zatímco první červnový víkend se na Metalfestu v Plzni představili Overkill a Testament, v neděli 14. června do Brna zavítali Exodus.

Pro svoje vystoupení si vybrali brněnský klub Favál, kde se představili už na podzim 2006. S sebou tentokrát přivezli francouzské progresivní thrashery Arcania. A dvojici předkapel doplnili tuzemští Exorciphobia.

Právě Exorciphobia celou show odstartovala. Do Brna si s sebou vzala i několik příznivců, které určitě nezklamala. Trutnovští thrasheři se v Brně sice představili netradičně ve třech, přesto předvedli řízný set. I když pod pódium nalákali jen jednu řadu fanoušků.

Následující Arcania už přece jen přitáhla víc lidí. Zaslouženě. K energickému thrash metalu totiž přidala i povedené melodie a všechno to smíchala dohromady s patřičnou dávkou energie. Za prvními řadami v sále sice stále zůstával volný prostor, ale díky dobrému výkonu kapely a hecování zpěváka a kytaristy Cyrila Pegliona se každou minutou zužoval. Kapelu tak z pódia vyprovázel velký a zasloužený potlesk.

Přestože Arcania spolehlivě pobavila drtivou většinu fanoušků v sále, Exodus jasně ukázali, kvůli komu vlastně lidé přišli. Už před jejich setem se klub zaplnil k prasknutí. A jakmile tahle parta z kalifornského Richmondu vyběhla na pódium, začalo šílenství.

Musím říct, že takové peklo jsem na Faválu ještě neviděl. Kapela od začátku pumpovala do fanoušků energii po hektolitrech a ti jí to vraceli ještě ve větším měřítku. A zatímco z pódia se valila jedna pecka za druhou, pod ním si fanoušci důkladně zopakovali pojmy jako mosh pit, wall of death a stage diving. Prostě thrashové peklo, jak má být.

A cítil to i Steve „Zetro“ Souza a spol. Pánové ukázali, že pro někoho je věk opravdu jen číslo, a bez zbytečného zdržovaní do lidí pálili jednou thrashovou nálož za druhou. Za zhruba hodinu a půl tak do fanoušků napumpovali to nejlepší, co z jejich kytar za třicet let existence vyletělo.

Od kultovních pecek jako Bonded by Blood, Strike of the Beast, Pleasures of the Flesh nebo The Toxic Waltz až po novější zářezy jako War is my Shepperd, Children of a Worthless God nebo hity z poslední desky Blood In, Blood Out či Body Harvest.

Jednoduše nářez, který dostal každého.

 
Foto: Jan Němec

Informácie o koncerte

Názov: EXODUS, Arcania, Exorciphobia

Dátum: 14.06.2015

Miesto: Brno, Favál Music Circus

Kapely: EXODUS, Arcania, Exorciphobia

Informácie o reportáži

Uverejnené: 2015-06-17 00:00:00

Prečítané: 1194x

Autor: Honza Němec

Honza Němec

Názory redakcie

Chýba názor redakcie