SEPTIC FLESH - Sumerian Daemons

Takže, v prvom rade treba o kapelke SEPTIC FLESH povedať jedno: Nikdy nesklamali! Nech prišli počas svojej kariéry s čímkoľvek, vždy to malo svoju kvalitu, nech sa vybrali akýmkoľvek štýlovým smerom. A ani teraz tomu nie je inak. Svojim novým počinom sa títo grécki mystici tak trochu vrátili k staršej tvorbe. A to hlavne tým, že sa opäť rozhodli vytvoriť album spojením metalu a vážnej hudby. Ja si však dovolím tvrdiť, že týmto albumom ešte prekročili vysokú kvalitatívnu hranicu stanovenú predošlými albumami.

Už malebné, ale svojou atmosférou tajomné a strašidelné intro Behold...The Land Of Promise dáva tušiť, aký skvelý zážitok album Sumerian Daemons prinesie. A je to tak! Hneď nasledujúci song Unbeliever to rozšliape do poriadnych obrátok. A to je ďalšia zmena, ktorú nám SEPTIC FLESH pripravili. Svoj prejav poriadne priostrili a zrýchlili. A s týmto ich rozhodnutím musím plne súhlasiť, pretože to hudbe fakt veľmi pomohlo. Celý album je vlastne spojením riadne nabrúsených pasáží s nádhernými, mystickými melódiami. A to všetko je ešte v podaní SEPTIC FLESH okorenené o skvelé orchestrálne intrá a vsuvky.Veľmi chvályhodné je aj to, že sa hudobníci neboja určitých experimentov ako je napríklad využitie elektroniky, ktoré na Sumerian Daemons zvládol gitarista Chris A. (taktiež autor všetkých zborových a orchestrálnych pasáží) na výbornú. 

Jednou z najväčších devíz SEPTIC FLESH vždy bol spevák Spiros alias set<'h>. A potvrdzuje to aj na tomto albume. Jeho ultrabrutálny a pritom čitateľný growling vedie takmer všetky piesne a nádherne kontrastuje s gréckou jemnou melodikou. Celý tento skvost je ešte podporený geniálnym zvukom zo štúdia Fredman a skvelým grafickým spracovaním obalu a bookletu, ktoré má na starosti už spomínaný Seth. Takže zhrnutie: Medzi metalovými albumami nájdete len málo lepších diel ako je SEPTIC FLESH – Sumerian Daemons...

10 / 10

Tracklist

1. Behold... The Land Of Promise
2. Unbeliever
3. Virtues Of The Beast
4. Faust
5. When All Is None
6. Red Code Cult
7. Dark River
8. Magic Loves Infinity
9. Sumerian Daemon
10. Mechanical Babylon
11. Infernal Sun
12. The Watchers
13. Shapeshifter

Zostava

Seth - vokály. basgitara
Sotiris V. - gitara
Chris A. - gitara, sample
Akis K. - bicie
George Z. - klávesy

Informácie o albume

Žáner: Atmospheric Death Metal

Dátum vydania: 27.01.2003

Typ: CD

Dĺžka: 56:09

Vydavateľstvo: Hammerheart Records

Webová stránka:

Krajina: Grécko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2004-10-02 01:40:49

Prečítané: 1380x

Autor: Kamil Adamík

Kamil Adamík

Názory redakcie

Chýba názor redakcie