ANTIMATTER: Bratislava 2023

ANTIMATTER: Bratislava 2023

Jedinečná zmes melancholického, progresívneho rock/metalu s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku. Na Slovensko v júni tohto roka zavíta anglická alternatívna rocková kapela ANTIMATTER, ktorá príde predstaviť fanúšikom svoj nový, deviaty album "A Profusion of Thought".

Kapela vznikla v roku 1997 v anglickom Liverpoole ako projekt speváka a skladateľa Mick Mossa a bývalého člena kultovej formácie ANATHEMA Duncana Pattersona. Spolu vydali tri albumy - "Saviour", "Lights Out" a "Planetary Confinement". Na týchto doskách sa sústredili na melodické vokálne linky, dark elekroniku a vyváženú hranicu medzi gothic a trip hop. Krátko po vydaní tretieho albumu opúšťa kapelu Patterson a Moss pokračuje v kapele sám, pričom vydal štvrtý album "Leaving Eden". Piesne z neho sú lepšie ako kedykoľvek predtým. V priebehu rokov sa tvorba kapely neustále vyvíjala. "Fear of a Unique Identity" a "The Judas Table" sú toho len dôkazom. Tvorbu kapely je tažko presne zadefinovať, ide o jedinečnú zmes melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku.Ako prezradil Mick Moss, líder ANTIMATTER: „Keďže sa toto leto koná niekoľko veľkých európskych festivalov kde vystúpime, nemohli sme odolať a pridali sme do nášho programu niekoľko exkluzívnych vystúpení. Bude super rozšíriť turné "A Profusion of Thought" a odskúšať tak niekoľko ďalšich skladieb.“

Ich živé vystúpenia sú vždy silným hudobným a umeleckým zážitkom a koncert je určený nielen pre všetkých milovníkov kvalitného alternatívneho a progresívneho rocku. Na záver Mick dodal, že na slovenských fanúšikov sa tešia a verí, že si koncert spolu s nimi poriadne užijú.

Ako predskokan na koncerte vystúpi známa bratislavská prog metalová formácia CASTAWAY.
To všetko už 13. júna 2023 v Bratislave - Randal clube.

Vstupenky zoženiete v sieti Predpredaj.sk.
Časový rozpis nájdete čoskoro na FB udalosti.


Zdroj: A&P Media Productions

Informácie o koncerte

Názov: ANTIMATTER: Bratislava 2023

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Randal Club

Dátum: 13.06.2023

Začiatok: 19:30

Vstupné: 25 € (predpredaj)

Webová stránka

Kapely

ANTIMATTER - Progressive melancholic rock (UK)
CASTAWAY - Progressive metal

Názory redakcie

Chýba názor redakcie