BEHEMOTH, Testament

BEHEMOTH, Testament

BEHEMOTH je poľská black/death metalová stálica založená v roku 1991 v Gdańsk. Až do konca 90-tých rokov kapela hrala tradičný black metal so svetským lyrickým obsahom, no čoskoro sa to zmenilo na temné a okultné témy, ktoré napísal ich spevák Nergal a Krzysztof Azarewicz. S vydaním albumu "Satanica" (1999) kapela demonštrovala svoju prítomnosť na death metalovej scéne, pričom si zachovala svoj vlastný charakteristický štýl.

TESTAMENT je americká thrash metalová legenda, ktorá vznikla v roku 1983 v Berkeley, California. Označený ako jeden z „veľkej šestky“ thrashmetalovej scény v Bay Area 80. rokov (spolu s Exodus, Death Angel, Lȧȧz Rockit, Forbidden a Vio-lence). Často je považovaná za jednu z najviac populárnych a vplyvných kapiel thrash metalu. Zároveň je označovaná ako súčasť „veľkej šestky“ thrashovej scény v Bay Area 80. rokov (spolu s Exodus či Death Angel).

Za čiernymi rúškami temnoty a opustenosti prednášajú muži z GAEREA svoje ódy v kaskádových víroch agresivity a krásy. Portugalská horda, ktorá sa vynorila z obdobia pandémie až po čokoľvek ďalšie, čo ľudstvo čaká, zostáva v prvej línii ďalšej generácie extrémneho metalu.

Predpredaj v klube: 43 € / státie
Predpredaj online na Ticketportal: 45 € / státie, 59 € / sedenie.

Informácie o koncerte

Názov: BEHEMOTH, Testament

Mesto: KOŠICE

Klub/miesto: Hádzanárska hala S. Šípoša

Dátum: 23.07.2024

Začiatok: 19:00

Vstupné: státie: 43 € / sedenie: 59 €

Webová stránka

Kapely

BEHEMOTH - Blackened death metal (POL)
TESTAMENT - Thrash metal (USA)
GAEREA - Black metal (POR)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie