ENSLAVED: European Spring tour

ENSLAVED: European Spring tour

Pro znalé není třeba ENSLAVED představovat. Více než tři desetiletí neúnavného objevování vyneslo kapelu do pozice ikony metalového světa. Jejich jedinečná směs progresivního black/viking metalu posunula hranice, zbořila očekávání a inspirovala nespočet dalších. Jejich šestnácté album "Heimdal" představuje odklon i návrat ke kořenům, které se formovaly v 90. letech při bouřlivém zrodu norské blackmetalové scény.

Norská formace, kterou v roce 1991 v útlém věku založili Ivar Bjørnson a Grutle Kjellson, si vytyčila jedinečnou cestu tím, že se zaměřila na vikingské pověsti, a dokonce napsala většinu textů pro své debutové album "Vikingligr Veldi" z roku 1994 v islandštině, aby zůstala blízko staré severštině.
 
Dráha ENSLAVED je nepřetržitým vývojem, který se nese ve znamení jedinečného spojení brutální intenzity black metalu s progresivním světem. Od svých raných alb "Frost" a "Eld" až po "Utgard" z roku 2020 se nořili stále hlouběji do esoterické podstaty severské mytologie a s každým dalším albem zasévali semínka pro další fázi posouvání hranic jejich chladného metalového světa. Nová deska "Heimdal" je tak víc než jen album; je to odraz prošlapaných cest, příslib nových začátků a obřad přechodu mezi nimi.SVALBARD, neochvějný kvartet z Bristolu, se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé, brutálně upřímné hudbě, která neponechává žádný prostor pro dvojznačnost. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy - od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Celosvětové uznání si získali svým třetím albem "When I Die, Will I Get Better?" v roce 2020 a upevnili si tak svou pozici na undergroundové scéně. Zatímco se jejich předchozí deska zabývala konfrontací s vlastními démony, jejich nové album "The Weight of the Mask" s nimi bojuje.

Koncertní večer v rámci "European Spring tour" doplní taktéž čtyřčlenná sestava západoamerických WAYFARER kombinující vlivy black metalu, gotického country a americké kultury.  Po deseti letech hudebního vývoje na koncertě představí své nejnovější album "American Gothic", které zobrazuje temný gotický svět utvářený těžaři ropy, železničními barony a zloději dobytka.

To všechno už 18.3. 2024 v Praze - Futurum Music Bar.
Nejlevnější vstupenky jsou v prodeji na webu pořadatele.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.


Zdroj: Tereza Koudelová / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: ENSLAVED: European Spring tour

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Futurum Music Bar

Dátum: 18.03.2024

Začiatok: 19:00

Vstupné: 590 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

ENSLAVED - Progressive black/viking metal (NOR)
SVALBARD - Post-hardcore/Post-metal (ENG)
WAYFARER - Western black metal (USA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie