ESOTERIC: Praha 2023

ESOTERIC: Praha 2023

ESOTERIC asi nemusíme dlouze představovat. Kdo by tohle psychedelií načichlé funeral doomové monstrum neznal?
I když tu zkázonosné božstvo představilo loni po boku SATURNUS své poslední album "A Pyrrhic Existence", vzhledem k povaze obludné délky jejich písní koncertů těchto Anglanů není nikdy dost. A jelikož si ESOTERIC loni připomněli 30 let existence, lze na aktuálním turné očekávat výběr písní zahrnující celou jejich kariéru. Čeká vás intenzivní psychedelický chaos a drtivě těžký funeral doom!

V roli předkapel se představí hned tři soubory.
ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doomu. Formace, v níž figurují i ex-členové SSoGE či Dissolving Of Prodigy, má na kontě čtyři alba. Poslední "Tamaší no Jama" vyšlo u renomovaných Transcending Obscurity a koncepčně se točí kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v roce 1985 zahynulo přes 500 lidí.
„Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk.COLOSALIST jsou historicky propojeni se SSoGE. V jejich čele je totiž Petr Staňek, který v kapele vzkřísil atmosféru 90. let a éru, kdy tuzemské kluby rozezníval český doom. Pokud vás právě toto období zasáhlo, dávejte pozor a nechte se unést nenapodobitelným duchem původního českého pagan doomu. COLOSALIST pracují na novém albu, které nahrávají ve Finsku.

ABSTRACT jsou instrumentalisté z Banskej Bystrice, kteří na hudobní scéně působí od roku 1995. Svojí energickou show a prepracovanou hudbou s atmosférou dokáží strhnout každého. Na kontě mají tři alba ("Fragmenthea", "The Pantomime in Neosolium", "Lightheory") a momentálně dokončují prozatím bezejmennou novinku, takže zahrají i žhavé pecky z připravovaného alba.

To všechno už 17. 11. 2023 v klubu Underdogs na Praze 5.
Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu pořadatele.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.


Zdroj: Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: ESOTERIC: Praha 2023

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Underdogs

Dátum: 17.11.2023

Začiatok: 18:30

Vstupné: 490 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

ESOTERIC - Funeral doom/death metal (ENG)
ET MORIEMUR - Atmospheric doom/death metal (CZE)
COLOSALIST - Pagan doom metal (CZE)
ABSTRACT - Atmospheric/progressive metal (SVK)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie