KATAKLYSM, Soilwork

KATAKLYSM, Soilwork

Máme tu koncertnú lahôdku pre rok 2023. Kanadskí deatheri KATAKLYSM a švédski melodic groove metalisti SOILWORK vyrazili na spoločné co-headline turné po Európe a zastavia sa aj v Bratislave.


Keď sa spojí melodika a údernosť... Svoje sily spojili na pripravovanom európskom turné kanadskí KATAKLYSM a švédski SOILWORK. Obe kapely na ich co-headline šnúre sprevádzajú Američania WILDERUN. Pôjde o jedinečné spojenie kanadskej death metalovej údernosti s vycibrenou švédskou melodikou, ktorá sa však nebojí pritlačiť na pílu.

KATAKLYSM sú na scéne viac než 30 rokov. KATAKLYSM sú na scéne od roku 1991 a za ten čas si prešli poriadny kus cesty. Na svojom konte majú už 14 albumov. Za ten čas sa pochopiteľne nevyhli viacerým personálnym zmenám. Tá najvýraznejšia prišla po druhej doske „Temple of Knowledge“, keď z kapely odišiel pôvodný vokalista Sylvain Houde. Od nasledujúcej, a dnes už kultovej nahrávky „Victims of This Fallen World“ (1998), sa mikrofónu chopil Maurizio Iacono, dovtedajší basák. Za azda dva najlepšie albumy sa dajú považovať nahrávky „Shadows & Dust“ z roku 2002 a „Serenity in Fire“ z 2004.Kapela sa však stále teší veľkej popularite. Nečudo. Ich živé koncerty majú energiu, silu a údernosť. Navyše, muzikanti vydávajú nové albumy v pravidelných dvoj až trojročných intervaloch. V aktuálnej zostave KATAKLYSM sú stále dvaja pôvodní členovia – gitarista Jean-François Dagenais a už spomínaný spevák Maurizio, ktorých dopĺňajú basgitarista Stéphane Barbe a bubeník James Payne. Zámorské kvarteto bude naživo prezentovať stále aktuálny album „Unconquered“ z roku 2020.

SOILWORK vydali silný nový album. Aj SOILWORK si od svojho vzniku v roku 1996 prešli viacerými zmenami. Kvinteto hudobníkov má na svojom konte dvanásť štúdiových nahrávok. A aj keď v prvej polovici svojej kariéry hrali moderný a svieži melodický death metal, postupom času pridali ešte viac melodiky a ich hudbu by sme pokojne mohli zaškatuľkovať ako metalcore reznutý melodickým a atmosférickým groovom. Kapela bola v úvode kariéry nesmierne aktívna, od roku 1998 do roku 2003 vydala až päť albumov. Medzi ich najcennejšie albumy patria nahrávky „Natural Born Chaos“ z 2002, „Stabbing the Drama“ (2005) a „The Panic Broadcast“ (2010). Netreba zabúdať ani na najnovšiu tvorbu, fanúšikovia a kritici si vysoko cenia aj posledné nahrávky „The Ride Majestic“, „Verkligheten“, vrátane najnovšieho CD „Övergivenheten“ z roku 2022.Z pôvodnej zostavy figuruje v skupine už len spevák Bjorn "Speed". Momentálne ho v kapele dopĺňajú Sven Karlsson na klávesoch, Sylvain Coudret na gitare, bubeník Bastian Thusgaard a basgitarista Rasmus Ehrnborn. Švédi sa v Bratislave predstavili už viackrát a vždy išli na ich vystúpenie pozitívne ohlasy.

Tretími do partie budú WILDERUN z Bostonu, hrajúci progresívny symfonický folk metal. Kapela má na svojom konte štyri albumy, Európanom ale bude prezentovať najmä aktuálny počin „Epigone“ z kraja roku 2022.


KATAKLYSM a SOILWORK prídu do Bratislavy prezentovať svoju najnovšiu tvorbu obohatenú o najväčšie hity v nedeľu 16. apríla 2023. Toto spojenie sľubuje vskutku výnimočný zážitok, ktorý budete môcť zažiť v klube MMC.
Vstupenky zakúpite v sieti Predpredaj.sk za zvýhodnenú cenu.


Zdroj: A&P Media Productions

Informácie o koncerte

Názov: KATAKLYSM, Soilwork

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Majestic Music Club

Dátum: 16.04.2023

Začiatok: 18:30

Vstupné: státie: 32 € / sedenie: 36 €

Webová stránka

Kapely

KATAKLYSM - Death metal (CAN)
SOILWORK - Melodic groove metal (SWE)
WILDERUN - Symphonic folk metal (USA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie