Samael Party II

Samael Party II

Pozývame vás na druhé pokračovanie Samael Party, kde vystúpia žilinské kapely, ktoré
opustia skúšobne a podelia sa s Vami o svoju drinu a krvavý pot v podobe tvrdých žánrových tónov. Ide hlavne o podporu domácej scény, poriadnu zábavu a udržanie plameňa metalovo-rockovej subkultúry.


Na tomto ročníku sa predstavia:

SCARLET WINGS – Stálica žilinskej metalovej scény, ktorá vznikla z trosiek jednej speed metalovej kapely približne vo februári 2006 a postupne si našla svoje hudobné smerovanie, ktoré inklinuje k melodickému heavy metalu 80. rokov. Kapela sa snaží predávať radosť z poctivej metalovej muziky všetkým fanúšikom tohto žánru a ich slovami: „Uvidíme sa na koncerte. Keep on Rockin'!“

KLAN – Kapela založená v roku 2014 ostrieľanými hudobníkmi na žilinskej scéne. Jej smerovanie je jasné: spojiť súčasné svetové poňatie rocku a punku, so štipkou heavy metalu a dať mu nezameniteľný slovenský punc a textovú tvár. Skupina aktívne koncertuje a jej skladby sa dostávajú aj do rockových rádií.
 

Poster


WARNA – Prítmie na pódiu, horiace sviečky a vystupujúci zahalený v maskách či habitoch. Aj takto vyzerajú koncerty tejto, nie tak úplne novej kapely. WARNA vytvára hudbu na rozhraní heavy a black metalu s dôrazom na epickosť a atmosféru. Texty sú písané v slovenčine a zameriavajú sa na mystiku, povesti a hradnú tématiku. Tohto roku im vyšiel debut "Castellum" ktorý by nemal uniknúť poslucháčovi bažiacemu po atmosfére, epickosti a rýdzej kombinácii metalových žánrov.

KRAJINY HMLY – Kapela, ktorá z vystupujúcich je žánrovo najtvrdšia, a to svojim pagan black metalom, kde na svoje si prídu rovnako vyznávači agresívnejších blastbeatov ako aj gitarových melódii. Tematicky sa opierajú o prírodne živly a prírodu ako takú, legendy a v neposlednej rade aj o staré božstva. Minulý rok im vyšiel nový album, ktorý je už tretí v poradí a vystúpenie bude prevažne patriť tejto novinke.
 

2. pokračovanie Samael Party sa uskutoční v Žiline - KC Hoffmann.
A to v sobotu, 30.9. 2023 od 19:00.
Časový plán nájdete čoskoro na FB udalosti.


Zdroj: Sambor / Krajiny Hmly

Informácie o koncerte

Názov: Samael Party II

Mesto: ŽILINA

Klub/miesto: KC Hoffmann

Dátum: 30.09.2023

Začiatok: 19:00

Vstupné: T.B.A

Webová stránka

Kapely

KRAJINY HMLY (Pagan black metal)
WARNA (Mystic black/heavy metal)
SCARLET WINGS (Heavy metal)
KLAN (Punk rock/metal)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie