SOEN: Memorial tour

SOEN: Memorial tour

Počátky provokativní a novátorské švédské prog-metalové skupiny SOEN sahají do roku 2004, ale první zvuková nahrávka "Fraccions" vznikla až o šest let později. Kritikou oceňované debutové CD "Cognitive" vyšlo v roce 2012 a bubeník Martin López (ex-OPETH) se o skladbách na albu vyjádřil velmi stručně jako o „melodických, těžkých a komplexních“.

SOEN se od počátku nevyhýbali hledání vlastního hudebního výrazu a zkoumání jeho hranic. "Cognitive" znělo jako těžký progresivní metal, zatímco na "Tellurian" Švédové volněji překračovali žánrové hranice a třetí deska "Lykaia" se lyricky uzavřela do konceptuálního vyprávění. Následující CD "Lotus" (2019) bylo po textové stránce jakousi disertací o stavu moderní společnosti.

Album "Imperial" (2021) produkoval Iñaki Marconi s kapelou, mixoval a masteroval Kane Churko, který spolupracoval například s OZZYm. Osm svěžích, ostrých a skvěle vystavěných písní zahrnujících frustraci, reflexi i naději. "Imperial" je nejprudší a nejdynamičtější nahrávkou SOENovy cesty, která posluchače okamžitě zaujme a udrží ještě dlouho poté, co tato chaotická doba pomine, a její bohaté detaily ji předurčují k tomu, aby se stala klasickým metalovým albem této éry. Poselství písní jsou hluboce osobní, ale zároveň univerzální a srozumitelná každému posluchači.Joel Ekelöf, Martin López, Lars Åhlund, Cody Ford a Oleksij "Zlatoyar" už ohlásili vydání nového alba "Memorial". Ten vychází 1.9. 2023 pod značkou Silver Lining Music.
Kapela hned poté vyrazí na evropské tour a v rámci něj zavítá i do Prahy.

Koncert proběhne 26.9. 2023 v klubu Palác Akropolis.
Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.


Zdroj: Double Head Music

Informácie o koncerte

Názov: SOEN: Memorial tour

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Palác Akropolis

Dátum: 26.09.2023

Začiatok: 19:00

Vstupné: stání: 599 Kč / sezení: 750 Kč

Webová stránka

Kapely

SOEN - progressive metal/rock (SWE)
MOLYBARON - progressive rock/metal (FRA)
TERRA - progressive metal (ITA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie