SWALLOW THE SUN: Moonflowers tour 2023

SWALLOW THE SUN: Moonflowers tour 2023

Finským náladotvůrcům SWALLOW THE SUN vyšla v roce 2021 osmá deska "Moonflowers". A jelikož se tito umrlčí kovotepci po každé sbírce vydali na turné, ani tentokrát není scénář jiný. V roce 2023 je očekávejte v pražském klubu Futurum ve společnosti dvou hostů.


Asi nelze čekat, že by se své nejhlubší emoce do hudby vtiskávající sextet na novince vydal za experimenty. Jeho skutečná síla je totiž v tom, jak SWALLOW THE SUN své nitro a skutečně bolestné prožitky vplétají do svých nahrávek. A že tragické události kapelu opravdu postihly (připomeňme ztrátu sluchu ex-kytaristy Markuse, nebo úmrtí Aleah, spolupracovnice kapely a životní partnerky hlavního skladatele Juha Raivio).

K podobnému vyjádření, kde osobní prožitek generuje emoci a ta až následně hudební motiv, je zvuk mísící melancholický doom s prvky melodic death a gothic metalu více než vhodný. Vznikají tak nezapomenutelně silné melodie s temnou atmosférou plnou beznaděje. Ne náhodu je ústředním tématem SWALLOW THE SUN názorné zobrazení složitosti lidských emocí a odhalování míst, kde se protíná bolest a krása.Speciálním hostem na "Moonflowers tour" budou AVATARIUM ze Švédska. Ty v roce 2012 založil Leif Edling (basista CANDLEMASS), brzy následovaný Marcusem Jidellem (producent nominovaný na Grammy) a charismatickou zpěvačkou Jennie-Ann Smith, kteří v současnosti tvoří páteř kapely. Jejich eklektický přístup k doom metalu k němu přitahuje elementy temného folku, psychedelického occult rocku a snad i jazzového feelingu v dospěle popové eleganci.
A openerem turné budou blackened gothic/doomoví Římané SHORES OF NULL z Itálie.

To všechno již 3. 5. 2023 v Praze - Futurum Music Bar.
Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu pořadatele.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: SWALLOW THE SUN: Moonflowers tour 2023

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Futurum Music Bar

Dátum: 03.05.2023

Začiatok: 19:00

Vstupné: 550 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

SWALLOW THE SUN - Melodic doom/death metal (FIN)
AVATARIUM - Doom metal/rock (SWE)
SHORES OF NULL - Blackened gothic/doom metal (ITA)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie