DIMMU BORGIR - World Misanthropy

DIMMU BORGIR - World Misanthropy

Keď som si jedného letného dňa priniesol domov DVD s pekným obrázkom Cthulhu na obale, bol som si istý, že to bude sila. Zo začiatku sa mi dokonca páčilo (asi som si nechcel priznať, že som vyhodil skoro tisíc korún za sprostosť), s odstupom času som však čím ďalej tým viac preklínal svoje rozhodnutie kúpiť si tento “skvost”… Takže čím sa nás chystá toto dvoj-DVD obohatiť?

Na prvom disku nájdeme záznam ôsmich piesní z dvoch koncertov v Nemecku. Dobre vidíte, nemá tam byť záznam koncertu… Páni z Dimmu Borgir očividne nevedia zahrať jeden koncert bez chýb. Skladby sú nahraté vo formáte 2.0 alebo ak chcete stereo. V Nórsku o DD 5.1, (o DTS nehovoriac) zrejme zatiaľ nepočuli. Obraz rovnako nie je nič extra, ale aspoň Vás z neho nerozbolí hlava. Podanie ináč ujde… Shagrath dvíha ruky nad hlavu a odhaľuje svoje chlpaté podpazušie, Silenoz sa tvári ako virtuóz, Galder s Barkerom nám hádžu do očí prasiatka svojimi plešinami a Mustis s Vortexom hrajú a zachraňujú, čo sa dá. Hlavne Vortex spevom, ktorý je naozaj pozoruhodne kvalitný a to nielen pri porovnaní so Shagratovym škrekotom. Priestor medzi pesničkami je vyplnený vatou v podobe príšerného “dokumentu”, okolo ktorého niekto ako strihač asi ani len nebežal. V booklete sú síce spomínaní traja, ale ich práca asi spočívala v zliepaní materiálu z jednotlivých kaziet. Proste hrôza. Nemá to hlavu ani pätu a vrchol všetkého je záber na hovno plávajúce v záchode… To už radšej nič ako takúto !@#$%^&. Zaujať by mohli monológy jednotlivých členov, ale titulky nečakajte a artikulácia je pre „chlapcov“ asi neznámy pojem. Ale aspoň niečo súvislé v celom tom bordeli.

Druhý disk obsahuje nejaké tie bonusy a je asi tak 10x hodnotnejší ako ten prvý, ale stále je to len priemer. Za pozornosť stojí „videoklip“ Alt Lys Er Svunnet Hen, ktorý je natočený na jednu kameru v skúšobni s tajomným nápisom KOSE KROKEN na stene. Je vážne zábavný, bez irónie. Ostatné sú o ničom, proste zostrihané koncertné verzie. Fotografie sú normálne, tam sa toho zas tak veľa pokaziť nedá a festivalové live je nuda. Najlepší na druhom disku a vlastne na celom dvoj-DVD je fragment koncertu z Poľska, ktorý je zhruba z doby po vydaní Enthrone Darkness Triumphant, čiže obsahuje (podľa mňa) to najlepšie z tvorby Dimmu Borgir. Navyše je dobre odohratý, s príjemnou atmosférou a v podstate mu okrem jeho dĺžky niet čo vytknúť.

Ani neviem ako tento počin ohodnotiť. Prvý disk je odpad, druhý sa v podstate dá (hlavne to Poľsko)... A berte ohľad aj na to, že som naštvaný kvôli vyhodeným peniazom. Vy si môžete jeden bodík pridať.

5 / 10

Tracklist

Disc 1
1. Blessings upon the Throne of Tyranny (Including Studio and Rehearsal Room Home Material)
2. The Blazing Monoliths of Defiance (Including Interview with Silenoz and Metal Odyssey Backstage Material)
3. Indoctrination (Including Interview with Shagrath and US Tour Backstage Material)
4. The Insight and the Catharsis (Including Interview with Vortex and Metal Massacre Tour Backstage Material)
5. Puritania (Including Mind over Matter Backstage Material)
6. Tormentor of Christian Souls (Including Interview with Nicholas and Japan Home & Backstage Material)
7. Kings of the Carnival Creation (Including Interview with Mustis)
8. The Maelstrom Mephisto (Including Interview with Galder and South American Behind-the-Scenes Footage)
9. Tormentor of Christian Souls
10. The Blazing Monoliths of Defiance
11. The Insight and the Catharsis
12. The Maelstrom Mephisto
13. Blessings upon the Throne of Tyranny
14. Kings of the Carnival Creation
15. Puritania
16. Indoctrination

Disc 2
1. Stormblåst
2. Entrance
3. Hunnerkongens sorgsvarte ferd over steppene
4. Alt lys er svunnet hen
5. Spellbound (By the Devil)
6. Arcane Lifeforce Mysteria
7. Puritania

Zostava

Shagrath - vokály
Erkekjetter Silenoz - gitara
Galder - gitara
Nick Barker- bicie
ICS Vortex- basa
Mustis - klávesy

Informácie o albume

Žáner: Symphonic Black Metal

Dátum vydania: 06.05.2002

Typ:

Dĺžka: 119:59

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Webová stránka:

Krajina: Nórsko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2004-11-25 23:20:25

Prečítané: 1643x

Autor: Laco Rešovský

Laco Rešovský

Názory redakcie

Chýba názor redakcie