DOPE STARS INC. - Neuromance

Konečne je to tu! Underground senzácia z Talianska Dope Stars Inc. po dvoch rokoch propagácie a zháňania toho pravého labelu vydali svoj debut s názvom Neuromance. Už po vydaní ich dema „10000 Watts Of Artificial Pleasures“ spôsobili veľké haló a teraz dokazujú, že to nebolo len tak - Neuromance je jednoznačne kandidátom na album roka.

Tým, čo o skupine počujú prvý krát, v skratke priblížim históriu skupiny. Vznikli a nahrali v roku 2003 svoje vyššie spomenuté demo, sú štyria a v svojej hudbe kombinujú agresívnosť rock ‘n’ rollu s elektronikou a gothic štýlom. Treba ešte pripomenúť, že základom v ich hudbe je elektronika, nie gitary. No a teraz už prejdem k recenzii CD.

Už na samotnom booklete a výzore CD vidno, že skupina si dala naozaj záležať a všetko dotiahla k dokonalosti. Po zakúpení CD vás totiž čaká DVD obal obsahujúci buď 1 CD keď sa jedna o obyčajnú verziu, alebo 2 CD, keď sa jedná o Limited Edition. Postupne si obe CD priblížime, ale teraz sa vráťme k obalu. Potlač CD dokonale zapadá do celého hi-tech strojového konceptu. Nachádza sa tam ešte 20 stranový A5 booklet so všetkými textami a nádhernou grafikou Gracea Kholda vyrobenou špeciálne pre každý jeden song osobitne. No a posledným bonusom je plagát skupiny veľkosti A3. Vrhnime sa však na samotný obsah CD(s).

Prvé CD otvára prerábavka demo songu „10000 Watts Of Artificial Pleasures“, tentokrát však s jednoduchším názvom „10000 Watts“. Jedná sa o úplne inú verziu, ako na deme. Je to čistý klubový hit so silnými trance pasážami, avšak aj jemnou prímesou gitár. V tomto songu môžete počuť jednu z mnoho hlasových variácií speváka Victora Love – takmer škrekľavý hlas, ktorý vytvára kontrast s tranzom vytvoreným melódiou.

Druhým songom je opäť remake demoverzie. Jedná sa o song „Infection 13“, avšak ta nebola nijako pozmenená od pôvodnej verzie. Zvuk je samozrejme o 100% lepší, takisto aj vokály. Avšak skupina nevsadila len na prerobenie starých songov a tak tretí v poradí je song s gothic feelingom – „Platinum Girl“. Veľmi dobrý song, kde počuť prvý krát Victorov spev, ktorý je mimochodom geniálny. Takisto ako aj v škrekľavých pasážach, má svoje vlastné zafarbenie.

Prichádza jeden z jednoznačných hitov tohto CD – „Make A Star“, electro-gothic balada o živote rockovej hviezdy. Je tam veľmi chytľavá melódia a skvelé gitarové sólo nového člena skupiny Alexa Vegu, známeho zo skupiny Klimt 1918, ktorý prišiel ako náhrada za Briana Wolframa.

“We have 138 in progress“, ozve sa z policajnej vysielačky a hneď na to naskočí do plného prúdu pieseň plná nenávisti „Vyperpunk“. Tento song je skvelý, opäť ho tvorí skvelá melódia a okrem vokálu Victora ho dopĺňa ďalšie Alexove sólo.

Rýchlo bijúci rytmus srdca ukľudní ďalšia balada, tentokrát na štýl Marilyna Mansona „Generation Plastic“, takisto prevzatá z demo CD. Hneď za tým však váš adrenalín napumpuje úplne do maximalného levelu song „Rebel Riot“, ktorý je podľa mňa najlepší song na albume, a to textovo, tak aj hudobne. Song je totiž o Theta Division, čiže o všetkých fanúšikoch a promóteroch skupiny. Hudba je nielenže energická, ale pripomína nástup do veľkej bitky za ovládnutie Zeme vírusom Theta Division Army.

„Theta Titanium“, song o vesmírnej výprave a vojne, je veľmi energický, zároveň však dynamicky, má perfektné klávesy a veľmi chytľavý refrén. Tento song musí jednoznačne byť zahrnutý do playlistu na koncerte.

O ďalších dvoch songoch nemá veľmi zmysel sa zmieňovať, sú to remaky z demo verzie. Jedná sa o songy „Self Destructive Corp.“ a „Plug ‘N’ Die”. Nie sú v nich žiadne zmeny a sú perfektne prerobené.

Po nich nasleduje song hodiaci sa či už na tancovanie do klubu alebo na koncert. Nazýva sa „Defcon 5.“ Celou pesničkou sa tiahne ohromná energia a najväčší masaker je na konci songu, kde začne hrať len basa s drum machinou, vytvárajúc do kopy skvelú melódiu.

Predposledným kúskom na prvom CD je „Trance-Formers“, slovná hračka, ktorá však s kresleným seriálom nemá nič spoločné. Jednoznačne sa však z názvu dá uhádnuť, že pôjde o silno tranceový song. No a celý tento neuveriteľné dokonalý hriadeľ s číslom jeden uzatvára inštrumentálna pieseň „C-Beams“.

Druhé CD preletím len v skratke – prvé tri songy sú špeciálne verzie. Prvý je skvelé spravený a stále chlad vyžarujúci remake „I’m Overdirven“, ďalší je takisto skvelý cover „Kiss“ od skupiny LAM a tretí je cover „Right Here In My Arms“ od skupiny HIM. Je úplne skvelo spravený, človeku sa až nechce veriť, ako niekto dokáže premeniť klasický gothic metalový song na elektro industriálny hit. Zvyšné songy sú rôzne remixy songov z prvého CD, na ktorých sa podieľali okrem iných aj známy umelci ako Funker Vogt, Mortiis, Carmilla, Deathstars, či Spiritual Front.

Na záver je potrebné dodať ešte 2 veci: 1.: CD produkovali Thomas Rainer, hlava skupiny L’Ame Immortelle a John Fryer, producent takých skupín ako HIM alebo Nine Inch Nails. No a po druhé – tento album je absolútne skvelý! Odporúčam každému fanúšikovi elektroniky, industrialu alebo gothic metalu.

10 / 10

Tracklist

CD 1:
01. 10000 Watts
02. Infection 13
03. Platinum Girl
04. Make A Star
05. Vyperpunk
06. Generation Plastic
07. Rebel Riot
08. Theta Titanium
09. Self Destructive Corp.
10. Plug 'N' Die
11. Defcon 5
12. Trance-Formers
13. C-Beams

CD 2:
01. I'm Overdriven (exclusive track)
02. Kiss (cover ver.)
03. Right Here In My Arms (cover ver.)
04. 10.000 Watts (Funker Vogt rmx)
05. Vyperpunk (Deathstars rmx)
06. Make A Star (Siderartica version)
07. Self Destructive Corp. (Mortiis rmx)
08. 10.000 Watts (Punto Omega rmx)
09. Generation Plastic (Carmilla rmx)
10. Make A Star (High Level Static rmx)
11. 10.000 Watts (Needleye rmx)
12. Make A Star (Esoterica rmx)
13. Plug 'N' Die (Underwater Pilots rmx)
14. Make A Star (Sundealers rmx)
15. Platinum Girl (Endraum rmx)
16. Infection 13 (DJmO / S. Luzie rmx)
17. Generation Plastic (Pilori rmx)
18. Vyperpunk (Spiritual Front version)

Zostava

Victor Love - gitara, vokály, drum machine, programovanie
Alex Vega - gitara
Darin Yevonde - basa
Grace Khold - klávesy, sample, drum machine, programovanie

Informácie o albume

Žáner: Industrial Gothic Rock

Dátum vydania: 22.08.2005

Typ:

Dĺžka: 02:17:39

Vydavateľstvo: Trisol Music GmbH

Webová stránka:

Krajina: Taliansko

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2005-09-08 12:33:50

Prečítané: 1597x

Autor: Roman "Nihil" Pavluv

Roman

Názory redakcie

Chýba názor redakcie