WEDNESDAY 13 - Fang Bang

Zhruba rok po vydaní svojho „debutu“ (no, to je také smiešne slovo na človeka, čo má za sebou dlhoročné pôsobenie v dvoch rôznych kapelách, pod ktorých hudbu a texty sa podpísal hlavne on) vydáva horror rocker Wednesday 13 s rovnomennou kapelou ďalšiu nahrávku nesúcu opäť dvojzmyselný a humorný názov „Fang Bang“. Človek by od skladateľa pohybujúceho sa skoro 15 rokov v horror punk-rockových vodách čakal vypršanie originality a opakovanie, ale opak je pravdou. Tento album sa diametrálne líši od svojho predchodcu „Transylvania 90210“ a ešte viac ako diametrálne od nahrávok jeho predchádzajúcich kapiel Murderdolls a FDQFP13. Predtým, ako začnem rozoberať album ešte dodám, že na jeho nahrávaní sa podieľali úplne iní členovia, ako na albume predchádzajúcom, a takisto aj živá (nemŕtva?) zostava je kompletne zmenená oproti roku 2005. Jediná známa postava v kapele okrem Wednesdaya je Eric Griffin, niekdajší basák kapely Murderdolls. Tentokrát však na poste gitaristu.

Hneď na začiatok napíšem, že „Fang Bang“ je viac drsný, viac špinavý a viac rock n rollový ako jeho predchodca. Už od prvej pesničky to na vás Wednesday surovo bez akýchkoľvek pozlátok alebo intra vybalí a pumpuje to do vás až do poslednej pesničky. Musím sa priznať, že na začiatku som bol mierne šokovaný, pretože som očakával čosi v podobnom duchu ako „Transylvania 90210“ no po tom, ako som si album pár krát vypočul znova a znova, ma veľmi chytil. To, že tento album nie je žiadne pokračovanie Transylvanie, je veľmi dobré, pretože potom by len tak skĺzol do šedého priemeru. Pesničky, ako úvodná „Morgue Than Words“, singlovka a videovka „My Home Sweet Homicide“, hymnická „Faith in the Devil“, smutná, ale zvrátena tak, ako to býva u Wednesdaya zvykom „Curse of Me“, typické filmové „Haddonfield“ a „Till Death Do Us Party“ - tie všetky (a samozrejme nie len tie) vám cez ucho do hlavy vkĺznu veľmi ľahko (ako krompáč), no von ich už nedostane a zakliesnia sa vám tam na dlho (ako riadny hnusný mimozemšťanský parazit). A vy len budete chodiť po ulici a s úsmevom si budete vyspevovať „Hey you, don`t be late / Till death do us party right here on Crystal Lake“, poprípade iné vtipno-hororovo-zvrátené Wednesdayové texty. Ak však neviete dobre po anglicky, prichádzate o dosť veľký zážitok, pretože Wednesday je majster v písaní slovných hračiek a vtipných textov s nie tak veľmi vtipnou tématikou pre bežného smrteľníka.

Zvukovo, tak ako pesničky, je album špinavý a drsný, ale to je presne to, čo sa k týmto skladbám hodí. Samozrejme, to neznamená, že nástroje alebo spev nepočuť, práve naopak. No všetko je ako keby ešte zahalené zašpinenou rock n rollovou clonou, ktorá dodáva tomuto albumu správny feeling.

Čo dodať na záver – Wednesday opäť udrel po správnych strunách a chytil správne akordy. Pre každého fanúšika hororov a rock n rollu je tento album povinnosťou.

8,5 / 10

Tracklist

1. Morgue Than Words
2. American Werewolves In London
3. My Home Sweet Homicide
4. Faith In The Devil
5. Happily Ever Cadaver
6. Curse Of Me
7. Haddonfield
8. Too Much Blood
9. Till Death Do Us Party
10. Buried With Children
11. Kill You Before You Kill Me
12. Die Sci-Fi
13. Burn The Flames

Zostava

Wednesday 13 - hlavné vokály a hlavná gitara
Jamie Hoover - basa, vedľajšie vokály, orgán, vedľajšia gitara
Ghastly - bicie

Informácie o albume

Žáner: Horror Punk N Roll

Dátum vydania: 29.08.2006

Typ:

Dĺžka: 45:44

Vydavateľstvo: Rykodisc

Webová stránka:

Krajina: USA

Informácie o recenzii

Uverejnené: 2006-10-27 13:21:57

Prečítané: 1842x

Autor: Roman "Nihil" Pavluv

Roman

Názory redakcie

Chýba názor redakcie